Lider pokonany !!!

GKPS – Dunajec Nowy Sącz

3:1 (17:25,26:24,25:17,25:21)

Fantastycznie rozpoczęli II rundę rozgrywek fazy zasadniczej  w grupie „A” o Mistrzostwo Małopolski Kadetów nasi siatkarze, pokonując po bardzo interesującym meczu Lidera rozgrywek, który w poprzednich sześciu meczach nie przegrał ani jednego seta, drużynę Dunajec MPW Nowy Sącz w stosunku 3:1.

Pierwszy set tego meczu był jednostronnym widowiskiem, w którym Dunajec nie dał naszej drużynie zbyt wielu szans na osiągnięcie dobrego rezultatu, gdy od stanu 7:7 Goście zdecydowanymi akcjami w ataku oraz polu serwisowym szybko „odjechali” na kilka punktów, które spokojnie „dowieźli” do końca seta.

W drugiej partii zobaczyliśmy jednakże całkiem inną drużynę Gospodarzy, którzy wyraźnie uwierzyli, że Lidera można pokonać. Grając bardzo dobrze taktycznie, wykorzystywali bezwzględnie każdą słabość Dunajca i zbudowali sobie bardzo wyraźną przewagę: 8:4, 15:6, 17:7. Gdy wydawało się, że już jest po secie, zawodnicy Dunajca zaczęli grać jak na Lidera przystało i doprowadzili do wyrównania po 24. Na szczęście dla naszej drużyny udało się zdobyć dwa kolejne punkty i wyrównać stan rywalizacji w setach na 1:1.

Ten set wyraźnie podbudował naszą drużynę, natomiast zdecydowanie negatywnie wpłynął na Gości, którzy w dwóch kolejnych partiach mieli ogromne problemy z powstrzymaniem rozpędzonych Gospodarzy. Grając bardzo dobrze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła nasi zawodnicy zarówno w trzecim jak i czwartym secie budowali sobie coraz większą przewagę, ostatecznie pokonując swoich przeciwników zdecydowanie do 17 i do 21, odnosząc tym samym sensacyjne zwycięstwo 3:1.

Warto w tym miejscu dodać, że oprócz etatowych zawodników drużyny Kadetów, którzy do tej pory stanowili o sile zespołu, a więc kapitana Adriana Turka, Andrzeja Wacławczyka, Huberta Dobka (błysnął wysoką dyspozycją w końcówce IV seta), Bartka Dudka czy też nowego rozgrywającego, Bartosza Reczka (zagrał troszkę słabiej niż w poprzednich meczach), zdecydowanie na plus zapisał się w statystykach tego spotkania Patryk Pyzik (zmienił w końcówce I seta Sebastiana Dudę), który znakomicie czuł się w polu serwisowym i dodatkowo bardzo odważnie i skutecznie prezentował się w atakach z lewego skrzydła. Tak więc zdecydowanie trzeba go pochwalić za ten występ, bowiem jego gra miała bardzo duży wpływ na nasze zwycięstwo.

GKPS:  RECZEK Bartosz, WACŁAWCZYK Andrzej, DOBEK Hubert, TUREK Adrian(C), DUDA Sebastian, DUDEK Bartłomiej, GUBAŁA Kacper(L);  PYZIK Patryk,  GAWRON Tomek, ROMAN Jakub, STęŻALSKI Michał
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Sędziowali: H. Dembska, M. Olszanecki, K. Drąg