Pewne zwycięstwo w Świnnej Porębie !!!

Świnna Poręba 1

UKS Zalew Świnna Poręba – GKPS

0:3 (22:25,23:25,15:25)

Zdecydowane zwycięstwo zanotowali nasi siatkarze na rozpoczęcie rewanżowej rundy rozgrywek w meczu rozgrywanym w Świnnej Porębie, pokonując zespół UKS-u Zalew w stosunku 3:0, w setach do 22,23 i 15.

W dwóch pierwszych setach Gospodarze, zapewne pamiętając wyrównany mecz w pierwszej rundzie na rozpoczęcie rozgrywek, liczyli na uzyskanie zdobyczy punktowej, dlatego też ryzykowali na zagrywce, odrzucając naszych zawodników od siatki, czym utrudniali nam wyprowadzanie skutecznych ataków.

Wyrównana walka trwała do stanu 10:10, Po serii skutecznych zagrywek Pawła Czupika objęliśmy pięciopunktowe prowadzenie (15:10), które utrzymaliśmy do końca pomimo wielkiej determinacji Gospodarzy do zmiany niekorzystnego dla nich wyniku. 25:22 i prowadzenie w meczu dla naszych siatkarzy.

Set drugi to dobre otwarcie naszej drużyny (6:2). I gdy wydawało się, że przejęliśmy kontrolę nad meczem, zawodnicy Zalewu walcząc bardzo ambitnie systematycznie zmniejszali różnicę punktową, doprowadzając do remisów 15:15, 20:20 i 23:23. Dwie ostatnie akcje tego seta zakończyły się punktami dla naszej drużyny i zwycięstwem 25:23.

Po tej przegranej niedoświadczony zespół Zalewu nie potrafił powrócić do swojej dobrej gry z dwóch poprzednich partii i w trzecim, jak się ostatecznie okazało ostatnim secie tego meczu nie miał nic do powiedzenia w konfrontacji ze swobodnie i pewnie grającymi zawodnikami naszej drużyny. Zdecydowane zwycięstwo 25:15 i 3:0 w całym meczu, pozwala nam na powrót do ścisłej czołówki tabeli I ligi Małopolskiej.

GKPS: BĄK Michał, NIKIEL Przemysław(C), CZUPIK Paweł, GÓRA Marcin, SZPYRKA Bartosz, TUREK Adrian, KASZYK Bartłomiej(L); TUREK Sebastian(L), GÓRA Grzegorz, GRYBOŚ Patryk
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Zobacz tabelę tutaj:

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply