Wygrana dla ANTOSI – Tytuł obroniony !!!

GKPS – UMKS Kęczanin II Kęty

3:0  (25:21,28:26,25:18)

Kolejny efektowny mecz w rozgrywkach I ligi Małopolskiej zaprezentowali gorlickim Kibicom siatkarze GKPS-u.

Mecz ten miał ogromny ciężar gatunkowy, bowiem zwycięstwo w stosunku 3:0 dawało naszej drużynie po raz drugi z rzędu Mistrzostwo Małopolski, bez względu na wyniki spotkań pozostałych do zakończenia tegorocznych rozgrywek.

Zwycięstwo to dedykujemy małej ANTOSI, która oczekuje na operację i dla której w trakcie meczu przeprowadzona została zbiórka charytatywna na pokrycie jej kosztów.

Dziękujemy serdecznie wszystkim Kibicom-Ofiarodawcom – jesteście Wielcy !!!

Kolejnym elementem tej wygranej jest fakt, że prawdopodobnie będziemy organizatorami jednego z ośmiu Ćwierćfinałowch Turniejów o Awans do II ligi państwowej, w których udział weźmie 32 zespoły z całej Polski (po dwa z każdego województwa). Turnieje te odbędą się w dniach 5-7 kwietnia 2019 r.

Sam mecz zgodnie z przewidywaniami był bardzo zacięty, bowiem młoda drużyna z Kęt postawiła przed naszym zespołem bardzo wysokie wymagania.

Pierwszy set praktycznie rozstrzygnął się w dwóch ustawieniach: w pierwszym, gdy przy stanie 2:3 serią świetnych zagrywek popisał się Paweł Czupik wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie 6:3 oraz w drugim przy stanie 7:6, gdy w polu serwisowym zameldował się Bartosz Szpyrka i opuścił je przy stanie 12:6. W kolejnych ustawieniach świetnie grający GKPS zwiększył prowadzenie do ośmiu punktów (21:13). Niestety, wtedy przytrafił się chwilowy przestój i ambitnie walczący zawodnicy z Kęt odrobili pięć punktów, zmniejszając dystans do stanu 21:18. Na szczęście nasi zawodnicy nie pozwolili już na dalsze straty i po chwili zwyciężyli w stosunku 25:21.

Końcówka pierwszej partii pokazała, że młoda drużyna z Kęt nie zamierza ulegać Liderowi bez walki i grając bardzo ambitnie w drugim secie, bardzo szybko wypracowała sobie kilkupunktową przewagę (2:6). Ponieważ Lider nie zamierzał również odpuszczać, po chwili na tablicy wyników notowaliśmy rezultat 10:8 dla Gospodarzy. Od tej chwili trwała bardzo wyrównana walka aż do stanu 19:19. Gdy pod koniec seta Goście objęli prowadzenie 24:22, wydawało się, że możemy go stracić. W tym momencie sprawy wziął w swoje ręce Bartosz Szpyrka, najpierw broniąc setbola a następnie serwisem doprowadzając do stanu 26:25. Ostatni punkt w tym secie wywalczył wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Grzegorz Góra, skutecznie atakując z piłki przechodzącej. 28:26 i 2:0 w setach.

Podłamani przegraną końcówką drugiej partii zawodnicy z Kęt mieli ogromne problemy z nawiązaniem walki w trzecim secie, tym bardziej, że nasi siatkarze podbudowani tą wygraną zaczęli grać koncertowo, od początku budując sobie coraz większą przewagę (4:0,6:1,17:11,20:12). Znakomita dyspozycja w polu serwisowym B. Szpyrki oraz P. Czupika pozwalała na organizowanie gry obronnej (Adrian Turek oraz obydwaj libero – Bartłomiej Kaszyk i Artur Rak), dzięki czemu nasz rozgrywający Przemysław Nikiel mógł prowadzić urozmaiconą grę w kontratakach, co kończyło się efektownymi akcjami punktowymi Gniewomira Krupczaka i Michała Bąka. Zdecydowane zwycięstwo w tej partii 25:18 i 3:0 w meczu zapewniło naszemu zespołowi obronę mistrzowskiego tytułu sprzed roku, bez względu na wyniki pozostałych do rozegrania spotkań.

GKPS:  BĄK Michał, NIKIEL Przemysław(C), CZUPIK Paweł, KRUPCZAK Gniewomir, SZPYRKA Bartosz, TUREK Adrian, KASZYK Bartłomiej(L), RAK Artur(L); GÓRA Grzegorz, TUREK Sebastian, CZERWIEŃ Szymon, GUBAŁA Kacper, JANTAS Jarosław, NIGBOR Dominik
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Sędziowali: R. Liana, T. Bochenek, H. Wojdyła