Zwycięstwo na wagę Lidera !!!

Iskierka

GKPS – Iskierka Krzyż Tarnów

 3:0 (25:15,25:20,25:16)

Kolejne zwycięstwo za trzy punkty zanotowała na swoim koncie nasza drużyna, pokonując zdecydowanie 3:0, w setach do 15,20 i 16 zespół tarnowskiej Iskierki.

Mecz ten był w naszym wykonaniu zdecydowanie lepszy niż spotkanie inauguracyjne przed dwoma tygodniami a dodatkowo w jego trakcie prowadzona była zbiórka środków finansowych na leczenie ANTOSI, w którą to akcję po raz kolejny włączył się nasz Klub.

Zwycięstwo to, wobec niespodziewanych wyników pozostałych spotkań tej serii, daje nam pozycję Lidera w tabeli rozgrywek.

Pierwszy set tego spotkania od początku toczył się przy lekkiej przewadze naszej drużyny (4:1,8:2). Gdy przy stanie 11:9 kierunkową zagrywką nasz kapitan, Przemysław NIKIEL, rozmontował linię przyjęcia Gości, szybko zrobiło się 18:9, dzięki dynamicznym atakom z kontr w wykonaniu Marcina Góry, Pawła Czupika i Bartosza Szpyrki. Po chwili nasi zawodnicy dokończyli dzieła, zwyciężając zdecydowanie 25:15 po asowej zagrywce Michała Bąka.

Drugi set ponownie rozpoczął się od kilku punktowego prowadzenia naszej drużyny (4:0,8:4), jednakże w dalszej jego części ambitnie walczący zawodnicy Iskierki zdołali doprowadzić do remisu 18:18. Tym razem sprawy w swoje ręce wziął B. Szpyrka i to przy jego zagrywce odskoczyliśmy na cztery punkty przewagi (22:18), również dzięki udanym kontratakom Adriana Turka.  Set zakończył się ponownie przy zagrywce M. Bąka.

Set trzeci to już całkowita dominacja naszego zespołu, który w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła zdecydowanie przeważał nad swoimi przeciwnikami z Tarnowa, z każdym kolejnym ustawieniem powiększając swoją przewagę punktową (3:0,12:7,17:10,22:14). Pewna wygrana 25:16 w tym secie oraz 3:0 w całym meczu, potwierdziła przewagę naszej drużyny, która jak już wcześniej wspomniano, rozegrała dużo lepsze spotkanie niż w inauguracyjnej kolejce, przysparzając gorlickiej publiczności dużo dobrych, sportowych wrażeń.

GKPS:  BĄK Michał, NIKIEL Przemysław(C), CZUPIK Paweł, GÓRA Marcin, SZPYRKA Bartosz, TUREK Adrian, RAK Artur(L); TUREK Sebastian(L), CZERWIEŃ Szymon
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Sędziowali: K. Pierzchała, B.Mężyk, A. Sikora

Zobacz tabelę tutaj:

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply