Zwycięstwo w „Meczu na Szczycie” !!!

GSKS Laskowa – GKPS

1:3 (25:23,20:25,23:25,14:25)

Sześć lat nasi Seniorzy czekali na wygranie meczu w Jaskini Lwa, za jaką uważali do tej pory specyficzną salę w Laskowej. Ostatni mecz zakończony naszą wygraną odbył się 4 lutego 2014r. w IV lidze Seniorów  i zakończył wynikiem 3:1 (21,-20,23,15).

Takim samym wynikiem 3:1 (-23,20,23,14), zakończył się sobotni pojedynek a jego konsekwencje są bardzo przyjemne, bowiem dzięki tej wygranej nasza drużyna powróciła na fotel Lidera rozgrywek I ligi Małopolskiej.

Set pierwszy był najbardziej wyrównanym w całym meczu. Jedynie na początku spotkania, po atomowych zagrywkach atakującego drużyny z Laskowej, gospodarze objęli prowadzenie 6:2 i 7:3. W kolejnych ustawieniach nasza drużyna odrabiała straty, by w chwili, gdy na zagrywce pojawił się w naszym zespole Michał Bąk, wyjść na prowadzenie 10:9. W dalszej części seta zespoły grały „punkt za punkt” aż do momentu, gdy na zagrywce ponownie zameldował się atakujący D. Stach. Laskowa objęła prowadzenie 23:19 i wydawało się, że jest po secie. Nasi zawodnicy nie zwiesili głów i walcząc bardzo ambitnie odrobili straty, doprowadzając do remisu 23:23. Niestety, dwie ostatnie akcje tego seta należały do Gospodarzy, którzy ostatecznie po naszym autowym ataku zwyciężyli 25:23.

W drugim secie nasza drużyna od początku narzuciła swój styl gry obejmując prowadzenie 4:1. Gospodarze walczyli, ale udawało im się jedynie zmniejszać nasze prowadzenie do jednego, dwóch punktów (11:12,15:17). Gdy w kolejnym ustawieniu asa zaserwował  Przemek Nikiel a w następnym Paweł Czupik, nasze prowadzenie wzrosło do czterech oczek (19:15). W końcówce dzięki świetnej grze na siatce w wykonaniu Marcina Góry, Bartosza Szpyrki i Adriana Turka, z łatwością powiększyliśmy przewagę do pięciu punktów, wygrywając seta 25:20.

Set trzeci był bardzo podobny do drugiego. Ponownie objęliśmy prowadzenie (9:5), które utrzymywało się przez jego większą część. Dopiero w końcówce grający z wielką determinacją Gospodarze doprowadzili do wyrównania 23:23, ale tym razem w odróżnieniu od pierwszej partii to nasza drużyna zdobyła dwa ostatnie punkty i wygrała seta 25:23, obejmując prowadzenie w meczu 2:1.

Set czwarty i jak się wkrótce okazało, ostatni tego meczu, to znakomita gra naszej drużyny, która nie dała Gospodarzom żadnych szans na nawiązanie wyrównanej walki. Po trzech pierwszych ustawieniach prowadziliśmy już 9:4, by z łatwością utrzymywać przewagę punktową. Przy stanie 14:11 ponownie P. Czupik popisał się dynamiczną zagrywką, dzięki czemu nasza przewaga wzrosła do sześciu punktów (17:11) a od stanu 19:14 B. Szpyrka nie opuścił pola zagrywki aż do końca czwartego seta i zarazem meczu, doprowadzając wraz z kolegami grającymi przy siatce jak również w obronie (kolejny dobry mecz naszego młodego libero – Sebastiana Turka), do wygrania tej partii 25:14 i całego meczu 3:1.

Bezcenne trzy punkty po raz pierwszy od sześciu lat (jak wspomniano na początku relacji) jadą więc do aktualnego lidera tabeli, którym nasza drużyna została  po tej kolejce rozgrywek małopolskiej I ligi Seniorów.

GKPS: BĄK Michał, NIKIEL Przemysław(C), CZUPIK Paweł, GÓRA Marcin, SZPYRKA Bartosz, TUREK Adrian, TUREK Sebastian(L)
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI