Co z Minisiatkówką ?

W najbliższym czasie powinny być rozegrane Finały wojewódzkie minisiatkówki.

Niestety, ciągle zmieniające się terminy oraz miejsca rozgrywania finałów a także (co jest całkowicie niezrozumiałe) zasady ich rozgrywania, wprowadzają ogromny zamęt w przygotowania zespołów do tych zawodów.

Widać, że Wydział Rozgrywek MZPS w Krakowie nie za bardzo przejmuje się obowiązkami szkolnymi najmłodszych siatkarzy.

Do niedawna w Finałach miało wystąpić po dwanaście najlepszych drużyn w każdej kategorii, wyłonionych z trzech stref eliminacyjnych, natomiast ostatnio na stronie MZPS Kraków ukazał się komunikat, w którym się podaje, że w „czwórkach” grać ma 15 zespołów, natomiast w „trójkach” i „dwójkach” po 24.

Podano również terminy (czy aby ostateczne?).

„Dwójki” i „Trójki” mają grać 24 maja w Proszowicach o godz. 9,oo i 14,oo (nie wiadomo jakim systemem – bo granie meczu do dwóch wygranych setów dla tak dużej ilości zespołów, może zakończyć się tym, że nasze drużyny powrócą do domu po kilkunastogodzinnym wyjeździe, co dla tak młodych siatkarzy jest nie do przyjęcia).

„Czwórki” natomiast czeka wyjazd do Nowego Sącza prawdopodobnie 14 czerwca. I tutaj również nie ma informacji co do systemu rozgrywania tego turnieju.

Jeśli system rozgrywania Finału wojewódzkiego Turnieju o „Puchar Kinder+Sport w minisiatkówce się nie zmieni (co wcale nie jest takie pewne po doświadczeniach ostatniego okresu czasu), to wystąpią w nim dodatkowo dwa zespoły naszego Klubu, po jednym w kategorii „Trójki” i „Dwójki”, w składach jak niżej:

„Trójki”

1. BEDNARZ  Jakub

2. ĆWIKLIK  Mateusz

3. KIEŁTOŃ-HUSSEIN  Loran

„Dwójki”

1. OBRZUT  Michał

2. PAZDUR  Michał

3. JAMRO  Konrad – rezerwa

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply