Inauguracja II ligi !!!

10

GKPS – Arka Tempo Chełm

0:3 (23:25,18:25,22:25)

W pierwszym II-go ligowym meczu seniorów w gorlickiej hali OSiR, nasi siatkarze spotkali się z liderem tabeli grupy VI , drużyną Arki Tempo Chełm. Mecz niestety został rozegrany bez udziału publiczności, a wielka szkoda, bowiem było to historyczne dla naszego Klubu i gorlickiej, męskiej siatkówki wydarzenie.

Pomimo braku w zespole kilku zawodników (do gry w tym meczu było gotowych zaledwie 9 graczy), nasza drużyna grając w eksperymentalnym ustawieniu  rozegrała dobre zawody, nawiązując z renomowanym przeciwnikiem wyrównaną walkę.

Najbardziej szkoda pierwszego seta, w którym nasz zespół po niemrawym początku, w jego dalszej części prezentował się coraz lepiej, zbliżając się w końcówce na 1-2 punkty straty. Gdyby nie kilka minimalnych pomyłek w ataku, można było się pokusić o wygranie pierwszego (historycznego) seta w tych rozgrywkach.

W secie drugim zawodnicy Arki w bezwzględny sposób obnażyli braki kadrowe naszej drużyny, obejmując wysokie prowadzenie (8:2,15:7,22:13). Naszym zawodnikom udało się w dwóch kolejnych ustawieniach odrobić kilka punktów, jednakże na więcej lider już nie pozwolił, zwyciężając 25:18.

Set trzeci toczył się od początku przy 3-4 punktowej przewadze drużyny Gości, którzy kontrolując sytuację na boisku pewnie zwyciężyli 25:22 i w całym meczu 3:0.

Nasza drużyna zaprezentowała ogromną ambicję i wolę walki ale niestety nie ustrzegła się sporej ilości błędów, co w sytuacji gry  zwłaszcza bez Pawła Czupika, było nieuniknione. Cieszyć musi natomiast zdecydowana poprawa gry w stosunku do poprzednich dwóch, wyjazdowych spotkań a wręcz znakomicie zaprezentował się Bartosz SZPYRKA, który w tym meczu zdobył dla naszego zespołu  18 punktów (16 atak przy 60% skuteczności, 2 zagrywka). Dobrze zaprezentował się również grający na libero Bartek Kaszyk, który coraz pewniej radził sobie z agresywną zagrywką przeciwników.

Mamy nadzieję, że w każdym kolejnym meczu nasza gra będzie wyglądać coraz lepiej.

W tym meczu bardzo brakowało nam gorlickich Kibiców, których gorący doping zapewne wpłynął by na jeszcze lepszą grę drużyny.

Dlatego składamy serdeczne podziękowanie gorlickiemu portalowi HALOGorlice za przeprowadzenie bezpośredniej relacji z tego meczu, dzięki czemu nasi Kibice mogli w sposób zdalny uczestniczyć w tym historycznym dla naszego Klubu wydarzeniu.

GKPS: NIKIEL Przemysław(C)(2 punkty), BĄK Michał(1), LUDWIN Łukasz(6) SZPYRKA Bartosz(18), TUREK Adrian(8), GÓRA Marcin(4), KASZYK Bartłomiej(L), KRUPCZAK Gniewomir(3), MOTYKA Szymon
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Wyniki i tabelę II ligi Grupy VI można zobaczyć tutaj

Galerię oraz relację internetową można zobaczyć tutaj.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply