Mamy Wicemistrza Polski !!!

Zawodniczka naszego Klubu, Julia Chmura, została Wicemistrzem Polski w Minisiatkówce w kategorii „Czwórek” na rozgrywanym w Częstochowie Finale Turnieju Kinder+Sport 2016. W zawodach tych występowała w zespole UKS „Dwójka” Krynica.

Wielkie gratulacje dla Julii i całej drużyny !!!.

Poniżej relacja z tych zawodów przygotowana przez Tatę i zarazem klubowego trenera Julii, Tomasza Chmurę, który na żywo je obserwował.

W dniach 7-10 lipca odbył się XXII Ogólnopolski Finał Minisiatkówki Kinder + Sport 2016.

W tym roku po raz pierwszy gospodarzem największego turnieju w Polsce, Europie a nawet na Świecie była Częstochowa. W zawodach startowało ponad 1600 finalistów, wyłonionych z przeszło 41 tysięcy uczestników poprzez eliminacje wojewódzkie w trakcie całego roku. Trzy najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców z każdego województwa w  poszczególnych kategoriach wiekowych (dwójek, trójek i czwórek), rywalizowało ze sobą na 36 boiskach w pięciu halach sportowych.

W rywalizacji dziewcząt  w kategorii czwórek występowała zawodniczka GKPS Gorlice, Julia Chmura. W bieżącym sezonie reprezentuje ona barwy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dwójka” Krynica, z którym wywalczyła mistrzostwo rejonu oraz województwa małopolskiego, co dało awans na XXII Finał Ogólnopolski Częstochowa 2016. Drużyna w składzie: Martyna Czyrniańska, Julia Chmura, Katarzyna Dutka, Patrycja Piwowar, Daria Prusak i Julia Bober  pod wodzą trenera Krzysztofa Poprawy zajęła II miejsce, uzyskując tytuł WICEMISTRZYŃ POLSKI.

Julia wraz z koleżankami  rozegrała 13 trudnych i niejednokrotnie dramatycznych spotkań. Dziewczyny w pierwszym dniu pokonały MOSM Tychy II, UKS CZWÓRKA Włocławek, KS PAŁAC Bydgoszcz, UKS 22 Kraków, LKS WRZOS Międzyborów.

W drugim dniu siatkarskich zmagań od samego rana emocje rosły wraz z rozegranymi meczami. Mistrzynie Małopolski rywalizowały kolejno z MKS DWÓJKA Zawiercie, KS METRO Warszawa, MOSM Tychy II.

Po południu zaczęła się walka o awans do najlepszej czwórki turnieju. Na tym etapie grupa była piekielnie trudna: UKS ATENA Warszawa (Wicemistrz Polski 2015), MOSM Tychy I (Mistrz Polski 2015), MKS MOS V LO Rzeszów i UKS DWÓJKA Krynica. Walka o każdy punkt, nieustępliwość i ogromna determinacja zaprocentowała i z drugiego miejsca za drużyną z Rzeszowa (o 13 tysięcznych punktu przed Tychami), młode siatkarki awansowały do pierwszej czwórki tej wyczerpującej imprezy.

Niedziela była ostatnim dniem siatkarskiej rywalizacji w tym turnieju. Drużyna przystąpiła niezwykle skoncentrowana do półfinałowego meczu z UKS CZWÓRKA Aleksandrów Łódzki, zwyciężając w stosunku 2:1. W finałowym spotkaniu o złote medale nasze dzielne, waleczne dziewczyny uległy GTS PLAS Goleniów/BARNIM Gryfice.

Dziewczyny przeżyły przygodę życia, w której było wiele radości oraz pozytywnych emocji, które pozostaną w pamięci na długie lata.

W tracie trwania turnieju swoją obecnością na meczach zaszczycili uczestników ambasadorzy imprezy, byli reprezentanci Polski: Sebastian Świderski oraz Piotr Gruszka, którzy przyglądali się rywalizacji dzieci, pozowali do wspólnych zdjęć i rozdawali autografy. Były to doniosłe chwile dla młodych adeptek siatkówki.

Turniej przeszedł do historii, ale pochwała należy się organizatorom za uroczystość  rozpoczęcia, sprawne przeprowadzenie zawodów oraz znakomitą oprawę uroczystości zakończenia XXII Ogólnopolskich Finałów Minisiatkówki Kinder+Sport 2016.

Oby te zawody na  stałe zagościły w Częstochowie.

 

Za relację z tych zawodów serdecznie dziękujemy trenerowi naszego Klubu, Tomaszowi Chmurze, który na co dzień jest równocześnie trenerem Julii, ćwiczącej razem ze swoimi kolegami z grup Minisiatkówki GKPS Gorlice.

Julii (oczywiście Rodzicom również) serdecznie gratulujemy wspaniałego osiągnięcia i życzymy wytrwałości w pracy nad doskonaleniem siatkarskich umiejętności i kolejnych sportowych sukcesów.

Relację z Finałów można obejrzeć tutaj

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply