Pewna wygrana w ostatnim meczu sezonu

GKPS – LKS Kłos Olkusz

3:1 (25:16,25:21,24:26,25:16)

W ostatnim meczu tegorocznego sezonu rozgrywek III ligi, nasza drużyna zdecydowanie pokonała zespół Kłosa z Olkusza w stosunku 3:1.

To zwycięstwo dało naszej drużynie IV miejsce w końcowej tabeli grupy finałowej rozgrywek III ligi. Niestety, jest to miejsce niepremiowane awansem do baraży o II ligę, w której wystartują dwa pierwsze zespoły.

Goście, mający problemy ze skompletowaniem składu, pojawili się w gorlickiej hali jedną szóstką. Dlatego też nasza drużyna okazała się być zdecydowanym faworytem tego meczu, co potwierdziła na boisku pewnie wygrywając.

Jedynie w trzecim secie, gdy prowadzenie objęli początkowo Goście (5:2), toczyła się wyrównana walka. Od stanu 8:8 aż do 23:23 drużyny grały „punkt za punkt”. Gdy przy stanie 24:23 mieliśmy piłkę meczową, była szansa na zwycięstwo 3:0. Niestety, trzy szczęśliwe akcje Kłosa dały im wygraną 26:24.

Sety pierwszy, drugi i czwarty toczyły się przy dużej przewadze naszej drużyny, która zaprezentowała wiele efektownych akcji, wyprowadzanych z wszystkich stref boiska. Wszyscy występujący na boisku gracze GKPS-u mogą odczuwać satysfakcję ze swojej postawy, potwierdzając tym samym dobrą dyspozycję. Szkoda, że sezon się kończy, bowiem gra naszej drużyny wyglądała w ostatnich meczach więcej niż dobrze, pomimo problemów ze skompletowaniem pełnego składu na te spotkania (tym razem brakowało Pawła Czupika).

Szansę debiutu w zawodach III ligi dostał kolejny zawodnik zespołu wicemistrzów Małopolski Kadetów, Norbert Urbanik.

GKPS:  NIKIEL Przemysław(C), MANIAK Piotr, KRUPCZAK Gniewomir, SZPYRKA Bartosz, DYGOŃ Kamil, BĄK Michał, KASZYK Bartłomiej(LI); WACŁAWCZYK Andrzej, GRYGA Adam, URBANIK Norbert, JURUŚ Piotr, HABEREK Maciej(LII)
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Zawody sędziowali: M. Olszanecki, H. Dembska, H. Wojdyła.

Tabelę zobacz tutaj:

Galerię zobacz tutaj:

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply