Rozpoczynamy nowy sezon !!!

Kęczanin II Kęty

GKPS – UMKS Kęczanin Kęty

Hala OSiR, sobota, 23.10.2021, godz. 1800

 W najbliższą sobotę, 23 października, rozpoczynamy nowy sezon rozgrywkowy. W pierwszym meczu nasza drużyna seniorów spotka się z zespołem UMKS Kęczanin Kęty.

Po jednorocznej przygodzie na parkietach II ligi PZPS, wracamy więc do rozgrywek na szczeblu Małopolski.

W tym sezonie małopolska I liga wydaje się być bardzo mocna, bowiem po opuszczeniu II ligi PZPS przez naszą drużynę oraz zespół krakowskiej Sparty, występować w niej będzie osiem drużyn. Oprócz wcześniej wymienionych będą to: WKS Wawel Kraków, KS Gród Podegrodzie i GSKS Laskowa (te trzy zespoły mocno rywalizowały w rozgrywkach barażowych o awans do II ligi – niestety, z powodu zmniejszenia ilości grup II ligi z sześciu do czterech, nie udało im się uzyskać awansu) a także UMKS Kęczanin II Kęty, AS Niepołomice oraz MKS Gryf Brzesko.

W pierwszej części sezonu – Edycja JESIEŃ – każda z drużyn rozegra po jednym meczu, bez rewanżu. Dwa ostatnie zespoły po tej rundzie na drugą część sezonu – Edycja WIOSNA – spadną do II ligi małopolskiej, natomiast zespół z szóstego miejsca rozegra baraż z pierwszą drużyną II ligi o pozostanie w I lidze. W drugiej części sezonu w I lidze występować więc będzie sześć zespołów, które walczyć będą o dwa miejsca dające awans do rozgrywek barażowych o II ligę PZPS, natomiast w II lidze osiem drużyn.

Pomimo sporych ubytków kadrowych (z ubiegłorocznego składu ubyło nam czterech podstawowych zawodników) mamy nadzieję na dobre widowiska w gorlickiej hali OSiR, na które serdecznie zapraszamy gorlickich kibiców siatkówki, których tak bardzo brakowało nam w historycznym dla nas, drugoligowym sezonie.

Mecz rozpocznie się o godz. 1800

Z A P R A S Z A M Y !!!

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply