Wola walki, ambicja = ZWYCIĘSTWO !!!

SMS Sparta AGH Kraków – GKPS

0:3 (21:25,24:26,27:29)

Drugie zwycięstwo w historycznym dla naszego Klubu sezonie II ligi PZPS odniosła drużyna seniorów.

Tym razem w wyjazdowym spotkaniu w Krakowie nasza drużyna pokonała zespół SMS Sparta AGH w stosunku 3:0, w setach 25:21, 26:24 i 29:27, tym samym rewanżując się za porażkę w takim samym stosunku w meczu pierwszej rundy, rozegranym w gorlickiej hali OSiR.
Jak widać po wyniku, spotkanie było bardzo zacięte a nasza drużyna tym razem znakomicie rozegrała końcówki poszczególnych setów.

Oczywiście nie był to bezbłędny mecz w naszym wykonaniu (zdarzały się proste, niewymuszone błędy) ale dzięki ogromnej ambicji i wielkiemu zaangażowaniu wszystkich zawodników, drużyna potrafiła przełamać chwilowe słabości i zwyciężyła w spotkaniu, w którym to Gospodarze występowali w roli zdecydowanego faworyta.

W meczu tym nasza drużyna przekroczyła barierę 1000 zdobytych punktów a ten jubileuszowy zapisał na swoje konto atakiem z lewego skrzydła, Adrian TUREK. Było w nim również wiele efektownych akcji w wykonaniu zawodników naszego zespołu a do najbardziej spektakularnych zaliczyć trzeba dwa efektowne bloki jedną ręką w wykonaniu kapitana naszej drużyny, Przemka NIKLA. Jak zwykle świetnie prezentował się zdobywca największej ilości punktów (17), dla naszej drużyny, Bartosz SZPYRKA. Znakomicie grali w przyjęciu Piotr MANIAK (62%) oraz libero Bartłomiej KASZYK (63%). Dużo dynamiki oraz pozytywnej energii wniósł do gry drużyny Gniewek KRUPCZAK (9 punktów) a najskuteczniejszym zawodnikiem meczu okazał się Łukasz LUDWIN, który  na 11 akcji w ataku skończył 8, co dało znakomite 73% skuteczności.

Mecz można było obejrzeć w trakcie profesjonalnej relacji live bezpośrednio z hali Sparty a wydarzenia na parkiecie komentowali Arkadiusz Salomon oraz Paweł Krusz.

GKPS: NIKIEL Przemysław(C)( 3 punkty), MANIAK Piotr(6), LUDWIN Łukasz(11), SZPYRKA Bartosz(17),  TUREK Adrian(5),  KRUPCZAK Gniewomir(9), KASZYK Bartłomiej(L), MOTYKA Szymon, GÓRA Marcin, TUREK Sebastian(L)
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Wyniki i tabelę II ligi Grupy VI można zobaczyć tutaj

Zarejestrowaną transmisję z meczu można obejrzeć tutaj

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply