Zwycięstwo na koniec rundy

Sokół Tuchów – GKPS

0:3 (22:25,20:25,23:25)

W ostatnim meczu rundy zasadniczej rozgrywek III ligi grupy A, nasza drużyna pokonała w Tuchowie zespół miejscowego Sokoła w stosunku 3:0, w setach do 22,20 i 23.

Było to 12 kolejne zwycięstwo w fazie zasadniczej (jedyna porażka poniesiona w meczu z Laskową 19.10.2016), oraz 13 wygrana na 14 rozegranych spotkań.

Gospodarzom bardzo zależało na osiągnięciu dobrego rezultatu, bowiem mieli jeszcze spore szanse na powalczenie z tarnowską Iskierką o 4 miejsce, dające szansę gry w III lidze w przyszłym sezonie. Dlatego też postawili przed naszym zespołem trudne warunki, walcząc z ogromną determinacją o każdą piłkę.

We wszystkich setach toczyli bardzo wyrównaną walkę prawie do końca każdego z nich. Wtedy nasi siatkarze pokazywali swą (jak na lidera przystało) wyższość, przeważając pod względem doświadczenia i pewności w grze. W każdym z trzech rozegranych setów udowodnili swoją wyższość, dzięki czemu pokonali gospodarzy w stosunku 3:0.

Bardzo pozytywnym elementem tego spotkania była dobra gra występujących na pozycji „libero” członków zespołu Juniorów, Piotrka Jurusia i Norberta Urbanika.

GKPS:  NIKIEL Przemysław(C), CZUPIK  Paweł, KRUPCZAK Gniewomir, SZPYRKA Bartosz, TUREK Adrian, BĄK Michał, JURUŚ Piotr(L); URBANIK Norbert(L), GRYGA Adam, ROMAN Jakub, Pietrusza Szymon, Pyzik Patryk, Góra Grzegorz, Gubała Kacper
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Tabelę zobacz tutaj:

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply