Zwycięstwo w meczu na szczycie !!!

GKPS – Ogniwo Piwniczna

3:0  (25:20,25:22,25:23)

Zgodnie z przewidywaniami, licznie zgromadzona w hali OSiR publiczność miała okazję obejrzeć dobry mecz w wykonaniu obydwu zespołów.

W konfrontacji ubiegłorocznego Mistrza rozgrywek I ligi z Wicemistrzem, lepsza okazała się nasza drużyna, zwyciężając w stosunku 3:0, w setach do 20,22 i 23.

Set pierwszy tego meczu rozpoczął się od prowadzenia Gości 2:0.  i taka przewaga utrzymywała się do stanu 8:6. W dwóch kolejnych ustawieniach nasi zawodnicy doprowadzili do wyrównania 10:10, by w trzecim, przy dynamicznej zagrywce Pawła Czupika wysforować się na prowadzenie 14:10. Pod koniec seta, dzięki doskonałej grze w bloku i obronie oraz skuteczności w dobrze rozprowadzanych przez naszego kapitana, Przemka Nikla kontratakach, nasze prowadzenie zwiększyło się do siedmiu punktów (23:16 i 24:17). Zawodnicy Ogniwa obronili jeszcze trzy setbole, ale za czwartym nasza drużyna zdobyła 25 punkt, zwyciężając w secie otwarcia 25:20.

Set drugi rozpoczął się podobnie jak pierwszy, od prowadzenia zespołu z Piwnicznej 2:0. I taka różnica punktowa utrzymywała się do stanu 14:12 dla Gości.  Straty zostały odrobione z nawiązką, gdy na zagrywce w naszym zespole pojawił się Adrian Turek. Trzy asy spowodowały, że to GKPS objął prowadzenie 16:14. Gdy w kolejnym ustawieniu „poprawił” zagrywką Michał Bąk, błyskawicznie zrobiło się pięć punktów przewagi (20:15) dla naszej drużyny. Goście zerwali się jeszcze do walki i po chwili zmniejszyli straty do dwóch punktów (21:19) ale końcówka seta należała już zdecydowanie do nas. 25:22 i 2:0 w setach.

Początek trzeciej partii, to wyrównana gra obydwu zespołów. Notowaliśmy stany 1:1, 3:4, 6:6, 8:8, gdy nasza drużyna traciła dwa, trzy punkty, by je błyskawicznie odzyskać po efektownych akcjach Gniewka Krupczaka na środku siatki. W środkowej części tego seta to zespół z Piwnicznej zaczął, dzięki trudnej zagrywce, uzyskiwać przewagę, która wynosiła najpierw 3 punkty (11:8, 12:9) a następnie powiększył ją do pięciu (15:10, 17:12, 18:13). Nasza drużyna znana jest w Małopolsce z ogromnej waleczności, tak więc kibice mogli zobaczyć efektowne akcje: świetna kontra Marcina Góry z krótkiej, dynamiczne ataki Pawła Czupika a wszystko to za sprawą demolujących przyjęcie przeciwnika zagrywek Bartosza Szpyrki, który w najważniejszej części seta i meczu zaprezentował swoje nieprzeciętne umiejętności w tym elemencie. Tak więc w jednym ustawieniu odrobiliśmy cztery punkty (17:18), by po chwili wyjść na prowadzenie 20:19. Zespół Ogniwa próbował jeszcze walczyć ale na Pawła Czupika nie było tego dnia mocnych, bowiem efektownie kończył wszystkie ataki z lewego skrzydła. Ostatni punkt w tym secie i meczu, przy stanie 24:23 dla naszej drużyny, zdobył Bartosz Szpyrka atakiem z drugiej strefy boiska.

Pochwały należą się również naszemu młodemu libero, Arturowi Rakowi, który w połowie tej partii godnie zastąpił, bardzo dobrze grającego wcześniej w elemencie przyjęcia, Bartłomieja Kaszyka.

GKPS:  BĄK Michał, NIKIEL Przemysław(C), CZUPIK Paweł, KRUPCZAK Gniewomir, SZPYRKA Bartosz, TUREK Adrian, KASZYK Bartłomiej(L); GÓRA Marcin, CZERWIEŃ Szymon, RAK Artur(L), GUBAŁA Kacper, TUREK Sebastian, GÓRA Grzegorz
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Sędziowali: Katarzyna DRĄG, Rafał LIANA, Hanna WOJDYŁA

Galeria z meczu tutaj:

Tabelę zobacz tutaj:

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply