Siatkarski Dramat w Szymbarku !!!

Po turnieju 1

Arka Wojsławice  – GKPS

3:2  (21:25,20:25,25:22,25:20,16:14)

W ostatnim meczu turnieju i zarazem meczu decydującym o awansie do półfinałów o II ligę, po znakomitym sportowo i dramatycznym pod względem emocjonalnym widowisku, nasz zespół uległ doświadczonej drużynie z Wojsławic w stosunku 3:2.

Teoretycznie nie powinniśmy tego meczu przegrać, bowiem po dwóch pierwszych setach dzięki koncertowej grze naszego zespołu, zwłaszcza w ich końcowych fragmentach, prowadziliśmy 2:0.

W trzeciej partii to zawodnicy Arki lepiej rozegrali końcówkę i zwyciężyli 25:22 pozostając w grze.

Początek czwartego seta to ponownie dominacja naszej drużyny, która doprowadziła do stanu 14:8 i wszystko wskazywało na to, że już wkrótce będzie po meczu. Jednakże chwila rozluźnienia i doświadczeni w ciężkich bojach przeciwnicy złapali „wiatr w żagle”, bardzo szybko odrobili straty i wygrywając czwartego seta doprowadzili do tiebreaka.

W piątym secie przy ogłuszającym dopingu Kibiców rewelacyjne otwarcie naszej drużyny i zmiana stron przy stanie 8:3. W kolejnym ustawieniu Goście prawie odrobili straty zbliżając się na 1 punkt (8:7). Ponowny zryw naszej drużyny i prowadzenie wzrosło do czterech punktów (13:9). Niestety, po chwili było już tylko 13:12, ale w kolejnej akcji zdobyliśmy punkt na 14:12, dający nam dwie piłki meczowe. Pierwsza została obroniona i emocje sięgnęły zenitu. Przy kolejnej akcji świetny atak Bartosza Szpyrki wywołał entuzjazm wśród zawodników rezerwowych naszej drużyny i prawie dwustu Kibiców zgromadzonych w hali SP Szymbark. Niestety, piłka trafiła w jednego z zawodników Arki (po meczu to zagranie podsumował – w ciągu pięciu setów, tylko raz obroniłem atak gorlickiego zawodnika, właśnie TEN), kontratak i wyrównanie stanu seta na 14:14. W kolejnych dwóch akcjach nasi zawodnicy, przy perfekcyjnie grających siatkarzach z Wojsławic, nie byli w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Porażka w tiebreaku 14:16 oraz w całym meczu 2:3, przekreśliła więc nadzieje na awans do półfinałów.

Prze długą chwilę w naszym zespole panował szok i niedowierzanie w to co się stało, natomiast wspaniała Publiczność nagrodziła naszych siatkarzy gorącymi brawami za fantastyczne widowisko, które uczestniczące zespoły zaprezentowały w hali Szkoły Podstawowej w Szymbarku.

Symptomatyczna i wiele mówiąca jest zamieszczona na Facebooku wypowiedź jednego z najbardziej doświadczonych zawodników drużyny Arki Wojsławice, Rafała Gosika (wychowanek Avii Świdnik, w czasie studiów występował w drugoligowych Karpatach Krosno, następnie ponownie w Avii walczącej  w II i I lidze jak również w duńskim zespole I ligi Ishoj Volley): 25 lat gram w siatkówkę, ale takiego meczu jeszcze nie grałem.

GKPS:  BĄK Michał, NIKIEL Przemysław(C), CZUPIK Paweł, KRUPCZAK Gniewomir, SZPYRKA Bartosz, TUREK Adrian, KASZYK Bartłomiej(L), RAK Artur(L); GÓRA Marcin, MOTYKA Szymon, CZERWIEŃ Szymon, GÓRA Grzegorz, TUREK Sebastian, GUBAŁA Kacper
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Sędziowali: W. Guratowski, Z. Rybicki, T. Bochenek,  B. Mężyk, H. Wojdyła

W pierwszym meczu trzeciego dnia turnieju padła wynik:

Wisłok Strzyżów – Hetman Włoszczowa

3:0  (25:12,25:20,25:22)

Tabelę zobacz tutaj:

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply