AS-y pokonane !!!

UKS AS Niepołomice – GKPS

0:3 (23:25,21:25,15:25)

Cenne zwycięstwo odnieśli w Niepołomicach nasi Seniorzy, pokonując drużynę miejscowego AS-a w stosunku 3:0, w setach do 23,21 i 15. Najlepszym zawodnikiem tego spotkania uznany został Bartosz SZPYRKA.

Pomimo braku  kilku zawodników nasz zespół (drużyna w Niepołomicach zagrała w ośmioosobowym składzie), od początku tego spotkania grając z ogromną determinacją, już od początku pierwszej partii narzucił swój styl gry, osiągając coraz większą przewagę (3:1,7:4,10:5,14:7,16:8).

Podrażnieni takim stanem meczu Gospodarze zaczęli odrabiać straty, zmniejszając systematycznie przewagę naszej drużyny (16:13,19:17,23:21,24:23). Ostatnią akcję tego seta zakończył na naszą korzyść atakiem z II linii Bartosz Szpyrka. 25:23 i prowadzenie w meczu 1:0.

Set drugi przebiegał podobnie do pierwszego. Na początku przewaga naszej drużyny (6:2 po serii dobrych zagrywek Marcina Góry), nieustępliwa walka Gospodarzy dążących do zmniejszenia różnicy punktowej (7:4,8:6,11:10). Następnie obserwowaliśmy walkę „punkt za punkt” aż do stanu 19:18. W końcówce seta dobre zagrywki Michała Bąka oraz ponownie Marcina Góry zapewniły nam wygraną 25:21.

Set trzeci to całkowita dominacja naszej drużyny, która grając bardzo swobodnie osiągała coraz większą przewagę (3:1,7:3,15:8,18:9). Gospodarzom nie pomógł nawet chwilowy zryw, dzięki któremu przy stanie 20:11 odrobili kilka punktów straty (20:15), bo panująca nad wydarzeniami na parkiecie nasza drużyna z łatwością zdobyła pięć kolejnych punktów wygrywając tą partię 25:15 i cały mecz 3:0.

W tym meczu należy wyróżnić Michała Bąka, który wobec absencji (z powodów rodzinnych oraz okresu Studniówek) kilku naszych zawodników zagrał na nietypowej dla siebie pozycji, czyli na przyjęciu. I trzeba przyznać, że zaprezentował się bardzo dobrze a mając w odwodzie Bartka Kaszyka, który w newralgicznych momentach pierwszego, drugiego i trzeciego seta zamienił Go w linii obrony, wypełnił swoje trudne zadanie.

Cała nasza drużyna zaprezentowała na boisku hali w Niepołomicach swoje najlepsze cechy: nieustępliwość i ogromną wolę walki a statuetkę MVP dla najlepszego zawodnika spotkania „zgarnął” Bartosz SZPYRKA, prezentując nieprzeciętną skuteczność w akcjach ofensywnych.

To zwycięstwo pozwoliło nam utrzymać pozycję lidera tabeli po tej kolejce rozgrywek.

GKPS: NIKIEL Przemysław(C), BĄK Michał, GÓRA Marcin, SZPYRKA Bartosz, TUREK Adrian, GÓRA Grzegorz, TUREK Sebastian(L), KASZYK Bartłomiej
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Zobacz tabelę tutaj:

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply