
Archive for the ‘ogólne’ Category
Święta Bożego Narodzenia !!!
Awans Młodzików do II ligi !!!
W niedzielę, 15 grudnia, Młodzicy naszego Klubu wzięli udział w III Turnieju Ligowym (III Liga), który był rozgrywany w Gorlicach.
Przeciwnikami naszej drużyny były zespoły CKiS Skawina oraz KS RADWANSPORT Gdów.
Po bardzo dobrej grze nasza drużyna zanotowała na swoim koncie dwa zwycięstwa po 3:0. Dzięki temu wywalczyła I miejsce oraz awans do II ligi na kolejny, IV Turniej ligowy.
WIELKIE GRATULACJE !!!
Seniorzy wracają na OSiR !!!
GKPS – KS Dalin Myślenice
Hala OSiR, sobota, 30.11.2024, godz. 1800
W najbliższą sobotę Seniorzy GKPS rozegrają kolejny mecz pierwszej rundy rozgrywek sezonu 2024/2025.
Naszym przeciwnikiem będzie drużyna Dalinu Myślenice, która w poprzednim sezonie zajęła pierwsze miejsce w rozgrywkach II ligi małopolskiej i po awansie do I ligi prezentuje bardzo dobry poziom gry.
Punktacja w tabeli rozgrywek na pozycjach od 3 do 7 jest bardzo wyrównana i każdy kolejny mecz ma olbrzymie znaczenie.
Zapraszamy do gorlickiej hali OSiR w sobotę na godz. 1800, bowiem wielkie, siatkarskie emocje są gwarantowane.
Z A P R A S Z A M Y !!!
Cenna zdobycz w Krakowie !!!
KS Hutnik Kraków – GKPS
3:2 (25:18,28:30,17:25,25:23,15:9)
Z jednym punktem wracają Seniorzy z trudnego terenu w Krakowie. Zgodnie z naszymi przedmeczowymi założeniami, pomimo problemów zdrowotnych w zespole, udało się rozegrać emocjonujące spotkanie, którego zwycięzcę wyłonił dopiero tie-break.
Pierwszy wyjazd nowego sezonu !!!
KS Hutnik Kraków – GKPS Gorlice
Kraków, Hala SP89, sobota, 09.11.2024, godz. 1600
W pierwszym wyjazdowym meczu sezonu 2024/2025 Seniorzy spotkają się z drużyną krakowskiego Hutnika.
W poprzednim sezonie krakowski zespół występował w II lidze PZPS, zaliczając się do ścisłej czołówki tych rozgrywek, lecz ze względów finansowych musiał się z nich wycofać. Dlatego też obecnie występować będzie w I lidze małopolskiej, w której zalicza się do głównych faworytów.
W historii naszych spotkań z Hutnikiem nie mamy dobrego bilansu. Ostatnie dwa mecze rozgrywaliśmy w sezonie 2020/2021, gdy wspólnie występowaliśmy w II lidze PZPS. Wtedy obydwa mecze (u siebie i na wyjeździe), zakończyły się zwycięstwami drużyny z Krakowa.
W najbliższym meczu w Krakowie, pomimo wielu problemów zdrowotnych, które ostatnio przytrafiły się kilku zawodnikom naszego zespołu, liczymy na duże, sportowe emocje.
Udana inauguracja Seniorów !!!
GKPS Gorlice – MKS Ryglice
3:0 (28:26,25:21,25:20)
Pierwszy mecz nowego sezonu 2024/2025 I ligi małopolskiej Seniorów zakończył się wygraną naszej drużyny nad zespołem MKS Ryglice w stosunku 3:0, w setach do 26,21 i 20.
Licznie zgromadzeni w gorlickiej hali OSiR kibice, wśród których była liczna i głośna grupa sympatyków drużyny Gości, ale także spora grupa Młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Staszkówce, która dopingowała swojego nauczyciela WF-u, Michała BĄKA występującego w drużynie GKPS-u, obejrzeli interesujące, siatkarskie spotkanie.
Najbardziej wyrównana w tym meczu była pierwsza partia, w której nasza drużyna miała spore problemy z utrzymaniem swojego poziomu gry. Na szczęście udało się zwyciężyć po emocjonującej końcówce w grze na przewagi w stosunku 28:26.
Wkrótce start sezonu Seniorów !!!
Już w najbliższą sobotę, 26 października, rozpoczyna się kolejny sezon (2024/2025) rozgrywek I Ligi małopolskiej Seniorów.
Podobnie jak to było ostatnio, w rozgrywkach wystartuje osiem drużyn. Z poprzedniego sezonu pozostali: Skawa Wadowice, Volley Podegrodzie, GKPS Gorlice, GSKS Laskowa, KS Ryglice oraz Iskierka Tarnów. Zestaw I-szo ligowców uzupełnią: Hutnik Kraków (drużyna wycofała się z rozgrywek II ligi PZPS) oraz Dalin Myślenice (awans z II ligi małopolskiej).
Terminarz rozgrywek I Ligi małopolskiej TUTAJ
Młodzicy rozpoczęli sezon 2024/2025 !!!
Pierwszym Turniejem Kwalifikacyjnym rozpoczęli nowy sezon 2024/2025 Młodzicy naszego Klubu.
Turniej ten został rozegrany w niedzielę, 13 października w Nowym Sączu.
Nasza drużyna, w której występują również uczestnicy Wielkiego Finału Minisiatkówki w kategorii „Czwórki” rozegranego pod koniec czerwca w Katowicach, w ostatecznej klasyfikacji nowosądeckich zawodów wywalczyła trzecie miejsce na sześć stertujących drużyn. Miejsce dobre, natomiast niesatysfakcjonujące naszych młodych siatkarzy.
Budżet Obywatelski Małopolski !!!
W piątek, 14 czerwca zakończyło się głosowanie w 7 Edycji Budżetu Obywatelskiego Małopolski, na który zostało przeznaczone 16 mln złotych.
W tej edycji wybieraliśmy spośród ponad 230 projektów, wśród których były również te, związane z siatkówką.
Podobnie do poprzednich edycji również nasz Klub przystąpił do zbierania głosów poparcia dla siatkarskich projektów.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w tegorocznej akcji zbierania podpisów udało się nam zebrać ponad 900 głosów (w 6 edycji BO tych głosów było niewiele ponad 500).
„Dwójka” siódma !!!
W rozegranym w Gdowie Finale wojewódzkim minisiatkówki w kategorii „Dwójki„, nasza drużyna zajęła ostatecznie 7 miejsce w Małopolsce.
W turnieju tym wystąpiło 16 najlepszych zespołów, wyłonionych w eliminacjach rozgrywanych przez wiele miesięcy w trzech regionach Małopolski.
Naszej drużynie jeszcze tym razem się nie powiodło, jednakże mamy nadzieję, że w kolejnym sezonie, już w kategorii „Trójki”, uzyskają wynik dający awans do Wielkiego Finału.

23 grudnia, 2024



Status OPP pozwala na uzyskiwanie z 1,5 % podatku, dodatkowych środków finansowych na działalność naszego Stowarzyszenia, które niewątpliwie poprawią jakość szeroko rozumianego procesu szkolenia dzieci i młodzieży z rejonu miasta Gorlice, będących członkami GKPS.
















