Archive for the ‘ogólne’ Category

Sezon halowy zakończony !!!

W sobotnie popołudnie, 30 maja, w hali gorlickiego OSiR-u rozegrane zostały towarzyskie zawody siatkówki w formie Turnieju Pokazowego, które równocześnie były zakończeniem halowego sezonu 2025/2026.

Hala zapełniła się siatkarzami, począwszy od Minisiatkówki poprzez Młodzików, Kadetów, Juniorów aż po Seniorów oraz Rodzicami, Kibicami i Sponsorami naszego Klubu.

Rozegrane zostały zawody Minisiatkówki oraz mecze drużyn Młodzików z Kadetami i Juniorów z Seniorami, po których najmłodsi uczestnicy otrzymali z okazji Dnia Dziecka słodkie upominki.

Po zakończeniu rywalizacji sportowej przyszła pora na podziękowania dla Sponsorów GKPS-u oraz przedstawicieli Rodziców, którzy aktywnie przez cały sezon dopingowali nasze zespoły w rozgrywkach a także wspierali organizacyjnie działalność Klubu.

Podniosłym akcentem tego spotkania było uhonorowanie trenera Krzysztofa Kozłowskiego, który w 2026 roku obchodzi złoty Jubileusz 50-lecia pracy szkoleniowej na rzecz gorlickiej siatkówki.

Read more »

Program „Klub 2026”

GKPS beneficjentem Programu Klub-2026.

W tegorocznej edycji Programu, którego Operatorem Krajowym zostało ponownie Krajowe Zrzeszenie LZS, udział wzięło ponad 9000 Klubów a dofinansowanie uzyskało ponad 7500.

Z satysfakcję pragniemy poinformować, że wśród nich znalazł się również nasz Klub.

Otrzymane środki zostaną przeznaczone na działalność bieżącą Klubu zgodnie ze złożonym wnioskiem.

Pełną listę Klubów, które uzyskały dofinansowanie, można zobaczyć tutaj:

Pewne zwycięstwo na koniec sezonu !!!

MUKS Iskierka Tarnów GKPS

0:3 (13:25,20:25,16:25)

W dniu 14 marca 2026 o godzinie 19:00 w hali MDS w Tarnowie rozegraliśmy spotkanie ostatniej kolejki I ligi małopolskiej mężczyzn. Naszym rywalem był zespół MUKS Iskierka Tarnów.

MUKS Iskierka Tarnów vs GKPS Gorlice 0:3 (13:25, 20:25, 16:25).

Do Tarnowa przyjechaliśmy mocno osłabieni – kontuzje wykluczyły z gry kluczowych zawodników: Kamila Dygonia, Grzegorza Górę oraz Bartosza Szpyrkę. Mimo to cel był jasny – walka o pełną pulę i miejsce na podium! Od pierwszej piłki pokazaliśmy charakter i determinację.

Read more »

Utracona szansa !!!

GKPS – KS Volley Podegrodzie

1:3 (24:26,25:20,18:25,23:25)

Drużyna z Podegrodzia zrewanżowała się naszemu zespołowi za porażkę 0:3 w pierwszej rundzie rozgrywek i po dobrym meczu w ich wykonaniu zwyciężyła w stosunku 3:1.

Porażka w tym spotkaniu praktycznie pozbawiła naszą drużynę możliwości zajęcia drugiego miejsca na koniec rozgrywek, dającego awans do baraży o II ligę PZPS.

Wobec problemów zdrowotnych w naszym zespole, w pełnym wymiarze na boisku zaprezentował się w wyjściowej szóstce zawodnik zespołu Juniorów, Borys KOZIEŃ i trzeba przyznać, że pomimo porażki drużyny jego występ należy ocenić pozytywnie.

Read more »

FINAŁ Mistrzostw Małopolski !!!

Juniorzy powalczą o medal Mistrzostw Małopolski !!!

GKPS Gorlice – KS Hutnik Kraków

3:2 (27:25,25:27,15:25,25:18,17:15)

W piątkowy poranek, 23 stycznia, nasi Juniorzy wyjechali do Kęt na Finałowy Turniej Mistrzostw Małopolski.

W swoim pierwszym, bardzo zaciętym i emocjonującym meczu pokonali zespół krakowskiego Hutnika w stosunku 3:2, co przy drugiej porażce tej drużyny w porannym meczu z Kęczaninem w stosunku 0:3, zapewniło naszemu zespołowi awans do finałowej czwórki, która powalczy o medale.

Najlepszym zawodnikiem, MVP tego meczu uznany został Maks GORZKOWICZ

Gratulacje i powodzenia w kolejnych spotkaniach Finałowego Turnieju Mistrzostw Małopolski !!!

Read more »

Młodzicy grali na remis !!!

Dwie drużyny Młodzików naszego Klubu zaprezentowały się w trakcie IV Turnieju Ligowego Mistrzostw Małopolski, który został zorganizowany przez nasz Klub w gościnnych progach Hali Sportowej Szkoły Podstawowej w Kobylance.

GKPS Gorlice I zagrał w Turnieju II ligi, natomiast GKPS Gorlice II w Turnieju V ligi Wschód.

Nasze zespoły zagrały na remis: GKPS I wygrał dwa mecze po 3:0, dzięki czemu zajął I miejsce i uzyskał awans do I ligi na kolejny, V Turniej Ligowy.

Wielkie GRATULACJE!!!

Read more »

Święta Bożego Narodzenia !!!

Zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym, 2026 Roku, wszystkim Zawodnikom, Rodzicom, Trenerom, Działaczom, Sponsorom, Sympatykom i Kibicom siatkówki

życzy Zarząd GKPS Gorlice

Derby dla GKPS !!!

LKS Bobowa GKPS Gorlice

0:3 (18:25,17:25,17:25)

W czwartkowym, zaległym spotkaniu drużyna Kadetów GKPS Gorlice pokonała w Bobowej zespół LKS w stosunku 3:0, w setach do 18,17 i 17

Nasza drużyna zdecydowanie przeważała nad swoimi przeciwnikami i w każdym z trzech rozegranych setów nie miała najmniejszych problemów z odniesieniem pewnego zwycięstwa.

Read more »

Awanse Młodzików !!!

Znakomicie zaprezentowały się dwa zespoły Młodzików naszego Klubu, występujące w II Turnieju ligowym Mistrzostw Małopolski.

GKPS II zagrał w sobotni poranek, 29 listopada, w Nowym Sączu w turnieju V ligi Grupy Wschód, natomiast w niedzielę, 30 listopada, GKPS I w hali OSiR był gospodarzem turnieju II ligi.

Nasza druga drużyna Młodzika pokonała zespoły: SKPS Dunajec II Nowy Sącz 2:1 oraz UKS Jedynka Biecz, również 2:1, zajmując tym samym pierwsze miejsce w turnieju. Dzięki temu wywalczyła awans i w III Turnieju ligowym zagra w IV lidze Grupa Wschód.

Read more »

Kadeci z kolejnym zwycięstwem !!!

GKPS Gorlice – Sokół Gumniska Tarnów

3:0 (25:14,25:9,25:18)

Drużyna Kadetów naszego Klubu zanotowała na swoim koncie drugie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach Grupy Wschód Mistrzostw Małopolski swojej kategorii. Na bocznym boisku hali OSiR  (równocześnie rozgrywany był w niej turniej Kadetek) pokonali swoich przeciwników z Tarnowa, drużynę MUKS Sokół Gumniska w stosunku 3:0, w setach do 14,9 i 18.
 

Read more »