Cenne zwycięstwo w Brzesku !!!

MKS Gryf Brzesko – GKPS

2:3 (25:20,25:21,19:25,15:25,13:15)

Bardzo cenne zwycięstwo zanotowali nasi siatkarze na zakończenie pierwszej rundy rozgrywek w meczu rozgrywanym w Brzesku, pokonując nieobliczalny zespół Gryfa w stosunku 3:2, w setach do -20,-21,19,15 i 13.

W pierwszych dwóch setach tego pojedynku zdecydowaną przewagę w ataku oraz zagrywce posiadali zawodnicy z Brzeska, dzięki czemu wygrali przekonywająco pomimo sporej ilości własnych błędów.

Począwszy od trzeciego seta nasza drużyna przyjmowała zdecydowanie lepiej, co miało przełożenie na większą skuteczność w ataku. Nasza dobra gra w obronie zmuszała przeciwników do ryzykownych akcji, co ponownie dawało nam sporo punktów po błędach własnych przeciwnika.

Gdy czwartego seta efektownym atakiem zakończył Paweł Czupik, wiadomym było, że nie wrócimy z wyjazdu bez punktu. Jednakże nasza drużyna nie poprzestała na tej skromnej zdobyczy i pomimo początkowego prowadzenia w piątej partii przez gospodarzy (7:4,8:5), walcząc bardzo ambitnie o każdą piłkę najpierw doprowadziła do wyrównania 10:10, by następnie przy stanie 12:13 zdobyć trzy kolejne punkty i wygrać tego seta 15:13 i cały mecz 3:2.

Najlepszym zawodnikiem tego spotkania został wyróżniony kapitan naszej drużyny, Przemysław NIKIEL. Gratulujemy!!!

Ta wygrana pozwoliła nam utrzymać kontakt z czołówką I ligi, pomimo dwóch zaległych spotkań.

GKPS:  BĄK Michał, NIKIEL Przemysław(C), CZUPIK Paweł, GÓRA Marcin, SZPYRKA Bartosz, TUREK Adrian, TUREK Sebastian(L); CZERWIEŃ Szymon, GÓRA Grzegorz, PODWIKA Kamil, NIGBOR Dominik
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Zobacz tabelę tutaj:

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply