Drugi dzień, druga porażka !!!

Ziemia Milicka Milicz – GKPS

3:0 (25:21,25:14,28:26)

Bardzo wysoko zawiesili naszym siatkarzom poprzeczkę w drugim dniu turnieju w Miliczu zawodnicy drużyny Gospodarzy. Imponująca znakomitymi warunkami fizycznymi, doświadczona drużyna MUKS-u od początku spotkania narzuciła swój styl gry. Dysponując bardzo mocną zagrywką odrzucili naszych zawodników od siatki, czym zdecydowanie ułatwili sobie grę blokiem.

Pomimo tego, świetnie w naszym zespole prezentował się w grze na siatce duet Nikiel Krupczak, który rozgrywał znakomite akcje w ataku, grając bardzo skutecznie i efektownie z wystawianych z trzeciego, czwartego a nawet piątego metra „krótkich”. Niestety, wystarczyło to zaledwie do nawiązania wyrównanej walki ze świetnie dysponowanymi w tym dniu Gospodarzami, którzy zwyciężyli w pierwszym secie 25:21.

Set drugi był bardzo wyrównany do stanu 12:10 dla Milicza. W kolejnej akcji ewidentny błąd sędziego, który „nie zauważył” czterech odbić w drużynie Gospodarzy spowodował, że zamiast wyniku 12:11 zrobiło się 13:10, a na dodatek żółtą kartką ukarany został kapitan naszej drużyny za zbyt energiczne protesty. Niestety ten incydent spowodował całkowite załamanie się gry naszego zespołu, co zakończyło się szybką porażką 25:14.

Set trzeci był najbardziej wyrównany i emocjonujący. Po dobrym początku naszej drużyny (prowadzenie 3:0,5:2,6:4), drużyna Gospodarzy systematycznie odrabiała straty i doprowadziła najpierw do remisu (8:8,9:9) a następnie objęła minimalne prowadzenie (11:10). Przez kilka kolejnych ustawień zespoły grały „punkt za punkt”, aż przy zagrywce Bartosza Szpyrki to my wyszliśmy na prowadzenie 21:20. Gdy za chwilę kąśliwą zagrywką poprawił Marcin Góra, na tablicy wyników notowaliśmy stan 24:22. Niestety w dwóch kolejnych akcjach nie udało się nam wykorzystać piłek setowych i po grze na przewagi lepsi okazali się Gospodarze, zwyciężając 26:24 po kolejnej, bardzo kontrowersyjnej (czy też raczej braku na nieczyste zagranie Gospodarzy) decyzji sędziego.

GKPS:  NIKIEL Przemysław(C), CZUPIK Paweł, KRUPCZAK Gniewomir, SZPYRKA Bartosz, TUREK Adrian, GÓRA Marcin, KASZYK Bartłomiej(L);  GRYGA Adam, GUBAŁA Kacper, GÓRA Grzegorz, JURUŚ Piotr(L)
Trenerzy: Krzysztof KOZŁOWSKI, Bartłomiej NIEMIEC

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply