Drugie zwycięstwo Seniorów !!!

GKPS – SMS Sparta AGH Kraków

3:2 (16:25,25:21,25:13,23:25;15:11)

W meczu byłych drugoligowców, rozegranym w sobotę 6 listopada, tym razem w rozgrywkach I ligi małopolskiej, nasi seniorzy pokonali drużynę SMS Sparta AGH Kraków w stosunku 3:2, w setach do -16,21,13,-23,11.

Zgodnie z zapowiedziami było to bardzo emocjonujące spotkanie, w którym dysponujący świetnymi warunkami fizycznymi młody zespół krakowski, postawił naszej drużynie wysokie wymagania. Już pierwszy set tego meczu uświadomił wszystkim obserwatorom, że łatwo nie będzie, bowiem pomimo prowadzenia 8:5, w dalszej części tej partii to Sparta kontrolowała sytuację, z łatwością zdobywając kolejne punkty, dające zwycięstwo 25:16.

Niespodziewana porażka w I secie wpłynęła mobilizująco na naszą drużynę, która od początku drugiej partii grała bardzo skoncentrowana, nie popełniała tylu błędów własnych co na początku meczu i kontrolując przebieg gry zwyciężyła 25:21.

Set trzeci to całkowita dominacja naszej drużyny, która grając znakomicie taktycznie wręcz zdemolowała swoich przeciwników, zwyciężając zdecydowanie 25:13.

Gdy wszystkim wydawało się, że po takiej przegranej drużyna Sparty już się nie podniesie, jej młodzi zawodnicy pokazali, co znaczy ogromna wola walki. Dzięki determinacji i wielkiej ambicji zdołali doprowadzić do tie-breaka, wygrywając czwartą partię w stosunku 25:23.

Set piąty to wyrównana walka do stanu 6:6. W dwóch kolejnych ustawieniach to nasza drużyna zdobyła po trzy punkty osiągając przewagę 9:6 i 12:7, by następnie po efektownym ataku Bartosza Szpyrki zapewnić sobie ciężko wywalczone zwycięstwo.

GKPS:  NIKIEL Przemysław, DYGOŃ Kamil, CZERWIEŃ Szymon, SZPYRKA Bartosz, TUREK Adrian, BĄK Michał, KASZYK Bartłomiej(L); GÓRA Marcin,  MAKOWSKI Szymon, DZIKI Konrad, TUREK Sebastian(L)
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply