Efektowna wygrana na koniec sezonu !!!

GKPS – Volley Bydgoszcz

3:0 (25:18,25:13,25:11)

W trzecim dniu finałowego turnieju o awans do II ligi rozgrywanego w Miliczu oraz zarazem ostatnim meczu tegorocznego, bardzo udanego i wyjątkowego sezonu 2017/18, nasi siatkarze odnotowali zdecydowane zwycięstwo nad zespołem FSKiP ECWBS Volley Bydgoszcz.

GKPS przystąpił do tego spotkania z ogromną wolą zakończenia sezonu zwycięstwem. I tylko na początku pierwszego seta (do stanu 4:3) drużyna z Bydgoszczy próbowała nawiązać walkę ze znakomicie dysponowanymi siatkarzami naszej drużyny.

Gdy na zagrywce w naszej drużynie pojawił się Bartosz Szpyrka, Bydgoszczanie zostali wręcz „rozstrzelani” jego atomowymi serwisami, a jeśli już udało się im je odebrać, to byli karceni przez szczelny blok lub świetnie wyprowadzane kontry. Stan 12:3, który wyświetlił się na tablicy wyników, był zwiastunem szybkiego rozstrzygnięcia losów tej partii. Pomimo ambitnej gry siatkarzy Volleya, zwyciężyliśmy 25:18.

Set drugi to jeszcze lepsza gra naszego zespołu, któremu wychodziło praktycznie wszystko: zagrywka, blok, rozegranie, atak, gra obronna, i to na perfekcyjnym poziomie. Błyskawicznie wypracowywana przewaga (6:4,9:5,13:6,17:8) spowodowała, że trenerzy dokonywali licznych zmian i w naszej drużynie pod koniec seta na boisku zameldowali się zmiennicy: Adam Gryga, Kacper Gubała, Grzegorz Góra i Piotrek Juruś. Pomimo tych zmian, jakość gry naszego zespołu się nie zmniejszyła, dzięki czemu zwyciężyliśmy w tej partii 25:13.

Od początku trzeciego seta w naszej drużynie na boisko powrócili zawodnicy pierwszej szóstki, którzy kontynuowali „gorlicką nawałnicę”, zmiatającą wręcz z siatkarskiego boiska bezradnych zawodników bydgoskiego Volleya. Gdy od stanu 13:4, 16:5 i 18:6 na boisku meldowali się kolejni zmiennicy, kontynuujący świetną grę drużyny, zwycięstwo w tej partii i w całym meczu było tylko kwestią czasu. Faktycznie, po krótkiej chwili było 25:11 i 3:0 w całym meczu.

Tak więc przedmeczowe założenia zostały spełnione i nasza drużyna (pomimo braku Michała Bąka-sprawy rodzinne, Szymona Pietruszy-matura, Kamila Dygonia-praca), zakończyła turniej efektownym zwycięstwem, niejako podsumowującym najlepszy w dwudziestoletniej historii Klubu sezon 2017/18.

Wszystkim zawodnikom biorącym udział w tym turnieju należą się ogromne brawa i podziękowania za postawę na boisku a największe Pawłowi CZUPIKOWI, który pomimo problemów zdrowotnych ani przez moment nie zawahał się przed wyjazdem na te zawody, pokazując, co znaczy przywiązanie do barw klubowych i odpowiedzialność za zespół i kolegów.

Na koniec, na ręce pana Burmistrza Rafała Kukli,  pragniemy złożyć serdeczne podziękowania dla władz Miasta za pomoc przy organizacji wyjazdu do Milicza.

GKPS:  NIKIEL Przemysław(C), CZUPIK Paweł, KRUPCZAK Gniewomir, SZPYRKA Bartosz, TUREK Adrian, GÓRA Marcin, KASZYK Bartłomiej(L);  GRYGA Adam, GUBAŁA Kacper, GÓRA Grzegorz, JURUŚ Piotr(L)
Trenerzy: Krzysztof KOZŁOWSKI, Bartłomiej NIEMIEC

 

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply