Finały o II ligę w Augustowie !!!

W dniach 28-30 kwietnia rozegrany został w Augustowie finałowy Turniej o Awans do II ligi PZPS, w którym wystąpiła również pierwsza drużyna Seniorów naszego Klubu.

Wobec dużych kosztów udziału w tych zawodach, wyjazd naszej drużyny był zagrożony do ostatniej chwili. Na szczęście na nasz apel o finansowe wsparcie odpowiedziało wiele osób prywatnych; Kibiców, Sąsiadów, Znajomych, Kolegów i Przyjaciół naszych zawodników (budujące i zarazem niesamowite jest to, że wpłaty wpływały również od zawodników drużyn, przeciwko którym nasi siatkarze grali w rozgrywkach wojewódzkich – prawdziwa, SIATKARSKA RODZINA !!!) – D Z I Ę K U J E M Y  !!!

Nie zawiedliśmy się również na Firmach z naszego Miasta i Regionu. WIELKIE PODZIĘKOWANIA SKŁADAMY:

Firmie LIBROPOL, która wspólnie z Miastem Gorlice zabezpieczyła transport drużyny do Augustowa

Firmie TSI

Firmie EKSPAND Żarnowski i Mrozek

Firmie Pana Sławomira TERESZKIEWICZA

Urzędowi Gminy Gorlice

W zawodach w Augustowie wystąpiły cztery drużyny:

NECKO Augustów (Organizator turnieju), UKS VT Alukoncept Bobrowniki, AZS UMK Toruń oraz GKPS Gorlice.

Po trzydniowych zmaganiach wyłoniona została końcowa kolejność tych zawodów:

1. NECKO Augustów,

2. UKS VT Alukoncept Bobrowniki,

3. GKPS Gorlice,

4. AZS UMK Toruń.

Wyniki meczów naszej drużyny:

GKPS – NECKO Augustów 0:3 (25:27,15:25,22:25)

GKPS – UKS VT Alukoncept Bobrowniki 0:3 (25:27,19:25,15:25)

GKPS – AZS UMK Toruń 3:2 (20:25,26:28,25:19,25:22,18:16)

Dwa pierwsze mecze z drużynami, które były faworytami tego turnieju, tylko w pierwszych setach były wyrównane. Gdy nasi przeciwnicy zorientowali się, że granie nie na 100% grozi porażkami, rzucili do walki wszystkie siły, włącznie z licznymi i bardzo głośnymi grupami swoich Kibiców, których nie był w stanie zagłuszyć nasz „rodzynek”, Pan Rafał Libront . Tak więc kolejne dwa sety tych meczów, pomimo ambitnej postawy naszych siatkarzy kończyły się ich pewnymi zwycięstwami.

Sprawa awansu do II ligi PZPS rozstrzygnęła się już po dwóch dniach zmagań. W trzecim dniu miała więc być tylko ustalona końcowa kolejność turnieju.

Nasz zespół wraz z drużyną z Torunia chciał zakończyć ten turniej oraz cały sezon 2022/23 zwycięstwem, tak więc od początku meczu trwała zacięta i wyrównana walka. Pierwsze dwa sety wygrała drużyna naszych przeciwników (25:20 oraz 28:26), dwa następne padły naszym łupem (25:19 i 25:22). Doszło więc do tie-breaka, który jak wszyscy interesujący się siatkówką wiedzą jest jedną, wielką loterią. Drużyna z Torunia rozpoczęła go z wielką determinacją doprowadzając do prowadzenia 14:10. Gdy wydawało się, że już jest po meczu i rezerwowi torunian zaczęli świętować w kwadracie rezerwowych rychłą wygraną, nastąpiło coś, co gorliccy kibice niejednokrotnie obserwowali w meczach naszej drużyny w gorlickiej hali OSiR. Pewna zagrywka Kamila Dygonia (nie miał prawa zepsuć ani jednej), czapy naszych blokujących na niezawodnym do tej pory atakującym torunian, niesamowita gra w obronie naszego młodego libero Sebastiana Turka (jak to stwierdzili jego starsi koledzy z Drużyny – „Dynia odpalił”), świetne rozegrania naszego kapitana, Przemka Nikla oraz kończący mecz atak z drugiej linii niezawodnego Bartosza Szpyrki. W naszej drużynie szalona radość, u przeciwników szok i niedowierzanie. 18:16 w tym secie i 3:2 w ostatnim meczu sezonu.Najlepszym zawodnikiem MVP meczu uznany został nasz atakujący, Bartosz SZPYRKA, który tym wyróżnieniem niejako zwieńczył swój znakomity sezon 2022/2023.

Powrót do Gorlic upłynął nam więc, pomimo braku awansu, w znakomitej atmosferze.

W turnieju w Augustowie zespół wystąpił w składzie:

GKPS:  NIKIEL Przemysław(C), CZUPIK Paweł, LUDWIN Łukasz, SZPYRKA Bartosz, TUREK Adrian, GÓRA Marcin, KASZYK Bartłomiej(L); BĄK Michał, DYGOŃ Kamil, CZERWIEŃ Szymon, TUREK Sebastian(L), MOTYKA Szymon, DUDEK Bartłomiej
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

 

Do II ligi awans wywalczyły zespoły, które już przed rozpoczęciem rozgrywek były wymieniane w roli zdecydowanych faworytów:

NECKO Augustów, który zbudowany został z zawodników jeszcze niedawno występujących na boiskach PLUS Ligi oraz

UKS VT Bobrowniki, Mistrz Śląska – walczący o ten awans niejako „z urzędu”.

Drużynom, które awansowały, życzymy powodzenia w rozgrywkach na szczeblu Centralnym, natomiast Organizatorom a zwłaszcza Panu Karolowi KAMIŃSKIEMU dziękujemy i gratulujemy znakomitej organizacji tych zawodów.

Relacje internetowe oraz fotorelacje z Turnieju można zobaczyć tutaj

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply