Godne pożegnanie z II ligą !!!

GKPS – KS Błękitni Ropczyce

2:3 (25:17,25:21,19:25,20:25,16:18)

Po dwóch porażkach w stosunku 0:3 w meczach rozegranych przed tygodniem w Ropczycach, nasza drużyna została postawiona pod ścianą i aby kontynuować możliwość walki o pozostanie w II lidze (Faza Play-Out do trzech wygranych meczy), musiała w sobotnim spotkaniu zwyciężyć.

W dwóch pierwszych setach, grając nadspodziewanie dobrze, zdecydowanie pokonała lekko zszokowanych Gości w stosunku 25:17 i 25:21.

Niestety, począwszy od trzeciego seta, bardziej doświadczona w II-go ligowych bojach drużyna Błękitnych (od 17 lat grająca na tym poziomie rozgrywek), uporządkowała swoją grę i wygrała trzeciego i czwartego seta, doprowadzając do tie-breaka. A w nim zespoły na przemian wychodziły na prowadzenie. Przy stanie 8:5 dla naszej drużyny, nastąpiła zmiana stron boiska. Po zmianie podwyższyliśmy prowadzenie o jeden punkt (9:6), by następnie stracić kolejne sześć (9:11). Gdy przy zagrywce naszego kapitana ponownie przejęliśmy inicjatywę wychodząc na prowadzenie 14:12, wydawało się, że zwycięstwo w tym secie i meczu jest prawie pewne. Niestety, prawie nie daje pewności, dlatego też ostatnie punkty w tym secie wywalczyli zawodnicy z Ropczyc i to właśnie oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa w meczu, który dał im utrzymanie na tym poziomie rozgrywek.

Nam natomiast wypada się cieszyć, że drużyna pożegnała się z drugoligowymi rozgrywkami, historycznymi dla naszego Klubu, po meczu pełnym emocji i stojącym na dobrym poziomie.

Stan Play-Out: 3:0 dla KS Błękitni Ropczyce.

GKPS:  NIKIEL Przemysław(C)(2), CZUPIK Paweł(14), LUDWIN Łukasz(15), SZPYRKA Bartosz(22), MANIAK Piotr(4), KRUPCZAK Gniewomir(9), KASZYK Bartłomiej(L), TUREK Adrian(4), GÓRA Marcin(1), CEBULA Maciej(1), BĄK Michał, MOTYKA Szymon, TUREK Sebastian(L), GÓRA Grzegorz
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI