Jest moc – Iskierka pokonana !!!

GKPS – Iskierka Tarnów

3:0 (25:22,25:17,25:11)

To był pokaz siatkówki w wykonaniu naszego zespołu. Po świetnej grze nasza drużyna w zaległym spotkaniu z 16 grudnia, pokonała dobrze spisującą się w rozgrywkach I ligi małopolskiej drużynę tarnowskiej Iskierki w stosunku 3:0, w setach do 22,17 i 11.

Jedynie w pierwszym secie Goście próbowali nawiązać walkę z GKPS-em. W pozostałych dwóch partiach przewaga naszej drużyny była bezdyskusyjna.

Po bardzo dobrym meczu derbowym w Bobowej, nasz zespół przystępował do spotkania z groźną Iskierką w bojowych nastrojach.

Od początku pierwszej partii, gdy nasza drużyna objęła prowadzenie 4:1, set toczył się przy ciągłej pogoni Gości za doprowadzeniem do remisu. Jednakże pewna i konsekwentna gra naszej drużyny skutkowała utrzymywaniem się prowadzenia GKPS-u dwoma, trzema punktami aż do końca seta.

W drugiej partii widać było jeszcze pewniejszą grę naszej drużyny, która grając bardzo skutecznie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, uzyskiwała coraz większą przewagę nad swoimi przeciwnikami.

Pewne zwycięstwo do 17 dawało nadzieję na rychłe zakończenie meczu w trzech setach, ale jednocześnie i obawy, że poszło za łatwo, co wielokrotnie w przeszłości skutkowało obniżeniem poziomu gry naszej drużyny.

Jednakże tego dnia na nasz zespół nie było mocnych. Wykorzystując dobrą dyspozycję w polu zagrywki (i nie tylko) Piotrka Maniaka, który zastąpił na przyjęciu odpoczywającego w tym dniu Pawła Czupika, a także świetną postawę Michała Bąka, nasza drużyna wręcz zdeklasowała swoich przeciwników, którzy z każdym kolejnym straconym punktem tracili ochotę do walki i nawet liczne zmiany przeprowadzane przez trenera Gości nie wytrąciły naszego zespołu z gry na wysokim poziomie skuteczności.

Reasumując można stwierdzić, że na początek roku drużyna zaprezentowała dyspozycję porównywalną do końcówki zeszłorocznego sezonu, co dobrze rokuje na kolejne spotkania.

GKPS:  NIKIEL Przemysław(C), MANIAK Piotr, KRUPCZAK Gniewomir, SZPYRKA Bartosz, TUREK Adrian, BĄK Michał, KASZYK Bartłomiej(L); JURUŚ Piotr(L), GÓRA Marcin, GRYGA Adam, Czupik Paweł, Urbanik Norbert, Gubała Kacper
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Sędziowali: R. Liana, T. Bochenek, H. Wojdyła

Tabelę zobacz tutaj

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply