Juniorzy lepsi w meczu na szczycie !!!

GKPS – Sokół Gumniska Tarnów

3:0 (25:18,25:22,25:22)

W trzecim meczu obecnego weekendu (po Kadetach i Seniorach), tym razem nasi Juniorzy okazali się lepsi od swoich przeciwników z Tarnowa, którzy w tabeli grupy I Mistrzostw Małopolski zajmują miejsce w pierwszej trójce. GKPS zwyciężył zdecydowanie w stosunku 3:0, nie dając swoim przeciwnikom szans na wygranie chociażby jednego seta.

Set pierwszy był wyrównany tylko do stanu 2:2, do chwili, gdy po udanym ataku z prawego skrzydła Andrzeja Wacławczyka, tenże zawodnik zameldował się w polu zagrywki. Po serii jego świetnych serwisów objęliśmy prowadzenie 6:2, by następnie sukcesywnie je powiększać w kolejnych ustawieniach aż do stanu 20:14. Chwila przestoju w naszych szeregach spowodowała, że goście zbliżyli się na dwa punkty (20:18). Na szczęście, dzięki dobrej postawie kapitana drużyny, Adriana Turka, w ataku a następnie w polu serwisowym, nasz zespół błyskawicznie zdobył 5 punktów, co dało zwycięstwo w pierwszym secie 25:18.

Set drugi miał bardzo podobny przebieg do pierwszego. Nasza drużyna prowadziła kolejno 4:2, 7:3, 12:5, by następnie w dwóch seriach stracić po cztery punkty (w pierwszej do stanu 12:9) i następnie przy prowadzeniu 21:16 do 21:20. Końcówka seta ponownie była dla nas, dzięki dobrej grze w bloku a następnie w zagrywce Szymona Motyki.

Set kolejny i jak się okazało, ostatni w tym spotkaniu był najbardziej wyrównany. Dopiero od stanu 17:16 dla naszej drużyny w dwóch kolejnych ustawieniach GKPS zdobył po dwa punkty przy jednopunktowych zdobyczach Gości, co dało nam przewagę trzech punktów, którą nasi Juniorzy utrzymali do końca spotkania.

Ostatecznie więc mecz, który nie był porywającym widowiskiem ze względu na długą przerwę od ostatniego spotkania, zakończył się naszym zwycięstwem w stosunku 3:0, co umocniło nas na pozycji lidera rozgrywek.

GKPS: MOTYKA Szymon, WACŁAWCZYK Andrzej, DOBEK Hubert, RECZEK Bartosz, TUREK Adrian(C), DUDEK Bartłomiej, HABEREK Maciej(LI); GAWRON Tomasz, DUDA Sebastian, JURUŚ Piotr(LII), PYZIK  Patryk,
Trener: Krzysztof  KOZŁOWSKI

Sędziowali: N. Apola, P. Wielgus, J. Szarowicz

Tabelę zobacz tutaj:

Galerię zobacz tutaj:

 

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply