Juniorzy w Finale !!!

Orzeł Biała Niżna – GKPS

1:3 (10:25,25:23,19:25,23:25)

Po zwycięstwie w czterech setach nad zespołem Orła Biała Niżna w meczu rozgrywanym w Grybowie, nasza drużyna Juniorów zapewniła sobie udział w turnieju Finału Mistrzostw Małopolski, który na początku lutego zostanie rozegrany w Nowym Sączu.

Brawo Juniorzy !!!

Pierwszy set to popis naszej drużyny, która w małej sali w Grybowie dominowała nad swoim przeciwnikiem w każdym elemencie gry a zwłaszcza w bloku. Gdy przy zagrywce Grzegorza Góry, od stanu 2:2 dzięki temu elementowi gry zdobyliśmy 9 punktów (11:2), wystarczyło tylko utrzymać poziom gry. Udawało się to przy grze „punkt za punkt” aż do stanu 16:8 dla naszej drużyny i wtedy na zagrywce „poprawił” Adam Gryga. Ponownie świetna gra blokiem i odskok do stanu 24:8. Po chwili nasz zespół zakończył tego jednostronnego seta zwycięstwem 25:10.

Drugi set to zdecydowanie lepsza gra Gospodarzy, którzy toczyli z naszym zespołem wyrównany pojedynek aż do stanu 15:15. Gdy w dwóch kolejnych ustawieniach nasza drużyna osiągnęła cztery punkty przewagi (21:17), wydawało się, że ma już zwycięstwo w przysłowiowej „kieszeni”. Niestety, chwila rozluźnienia sprawiła, że w naszej grze pojawiły się niewymuszone błędy, co spowodowało porażkę w tej partii 23:25.

Set trzeci to początkowo dominacja zawodników Orła, którzy objęli prowadzenie 4:1. Na szczęście nasi zawodnicy uporządkowali grę i po chwili wyrównali na 4:4, a później toczyła się wyrównana walka aż do stanu 15:15. Podobnie jak w poprzednim secie w kolejnych ustawieniach odskoczyliśmy na 18:15 i 20:17 a gdy na zagrywce zameldował się Norbert Urbanik nasza przewaga wzrosła do 6 punktów (24:18). Tym razem bardzo szybko set się zakończył stanem 25:19.

Set czwarty został od początku zdominowany przez naszą drużynę, która grając bardzo konsekwentnie, systematycznie powiększała przewagę (6:2,10:5,20:14). Niestety, podobnie jak w drugiej partii zaczęły się naszym zawodnikom przytrafiać nieskuteczne zagrania, dzięki czemu Gospodarze  systematycznie odrabiali straty, doprowadzając do stanu 23:24. Na szczęście ostatnia akcja należała do naszej drużyny, która zakończyła tego seta zwycięstwem 25:23 i wygrała w całym spotkaniu 3:1.

Warto wyróżnić w naszym zespole Dawida Dudę, który pomimo ostatnich problemów zdrowotnych zagrał dobre spotkanie na trudnym terenie Orła.

GKPS:  GRYGA Adam, PYZIK Patryk, GÓRA Grzegorz, GUBAŁA Kacper, URBANIK Norbert, DUDA Dawid, JURUŚ Piotr(L); KRASOSKI Adrian, PIETRUSZA Szymon, Roman Jakub(C)
Trener: Bartłomiej NIEMIEC

Tabelę zobacz tutaj:

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply