Lider minimalnie lepszy

GKPS – Ogniwo Piwniczna

2:3 (25:19,24:26,27:29,28:26,8:15)

Wielkie emocje towarzyszyły meczowi naszych juniorów z liderem tabeli rozgrywek grupy A, drużyną Ogniwa z Piwnicznej. Po bardzo zaciętym pojedynku zwyciężyli Goście w stosunku 3:2, w setach do -19,24,27,-28 i 8.

Jedynie sety pierwszy i piąty zakończyły się większą przewagą punktową, natomiast drugi, trzeci i czwarty były grane na przewagi.

Początek meczu należał zdecydowanie do zawodników z Piwnicznej, którzy objęli prowadzenie 0:3 i 5:10. Od tego momentu nasi juniorzy zaczęli grać bardziej zdecydowanie w polu zagrywki i po kilku ustawieniach doprowadzili do remisu 12:12, by po chwili objąć prowadzenie 15:12. Gdy w kolejnym ustawieniu dobrze serwował Grzegorz Góra a w kontrach świetnie spisywali się Adrian Krasoski i Dawid Duda, powiększyliśmy prowadzenie do stanu 20:13. Pewna gra GKPS-u w końcówce seta zaowocowała zwycięstwem w tej partii 25:19.

Sety drugi, trzeci i czwarty rozstrzygnęły się w samych końcówkach. Niestety, dwa z nich zakończyły się porażkami po niewymuszonych błędach naszych zawodników, natomiast w czwartym to zawodnicy Ogniwa popełnili błędy w końcówce. dzięki czemu doszło do piątego, decydującego seta.

Ta partia była wyrównana do stanu 7:8. Od tej pory na boisku niepodzielnie panował lider tabeli, zespół Ogniwa, który w dwóch ustawieniach wywalczył siedem punktów, przy zaledwie jednym naszego zespołu.

Porażka 2:3 ujmy naszym zawodnikom nie przynosi, natomiast należy żałować, że nie udało się wykorzystać możliwości zdobycia punktów w końcówkach setów drugiego i trzeciego, co mogło dać zwycięstwo naszej drużynie w stosunku 3:0.

 

GKPS:  GRYGA Adam(C), CZERWIEŃ Szymon, GÓRA Grzegorz, KRASOSKI Adrian, URBANIK Norbert, DUDA Dawid, JURUŚ Piotr(L); PISARCZYK Kamil, Turek Sebastian, Filar Krystian
Trener: Bartłomiej NIEMIEC

Sędziowali: M. Olszanecki, P. Wielgus, K. Drąg

Tabelę zobacz tutaj

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply