Lider nie zawodzi !!!

GKPS – Zalew Świnna Poręba

3:0 (25:17,25:17,25:23)

Wynik tej konfrontacji nie mógł być inny. W ostatnim meczu rozgrywek I ligi Małopolskiej, w której zmierzył się lider tabeli z ostatnim zespołem, zwyciężyła zdecydowanie nasza drużyna w stosunku 3:0, w setach do 17,17 i 23.

Było to więc 11 zwycięstwo naszego zespołu, potwierdzające supremację GKPS-u w tegorocznych rozgrywkach.

Tak więc historyczna wygrana całych rozgrywek i awans z pierwszego miejsca do półfinałów o awans do II ligi państwowej stały się faktem. Można stwierdzić, że zawodnicy drużyny seniorów zrobili wspaniały prezent swojemu Klubowi na dwudziestolecie jego istnienia.

Drużyna przystąpiła do tego spotkania bardzo znacząco osłabiona brakiem czterech podstawowych zawodników: Gniewka Krupczaka, Bartka Kaszyka, Michała Bąka oraz Bartosza Szpyrki.

Dlatego też początek meczu nie należał do zbyt udanych w naszym wykonaniu. Kilkupunktowe prowadzenie objęli Goście (o:2,1:5,2:6,9:12,11:14). Nasza drużyna musiała się chwilę dotrzeć, bowiem w tym składzie i tym ustawieniu grała po raz pierwszy w tegorocznym sezonie. Gdy po wyrównaniu wyniku na 17:17, w polu serwisowym pojawił się Marcin Góra, w grze GKPS-u „zaskoczyło” i nasi przeciwnicy do końca seta nie zdobyli ani jednego punktu. Partię asem serwisowym zakończył Góra.

Set drugi to całkowita dominacja naszej drużyny, która od jego początku budowała sobie coraz większą przewagę (3:1,6:2) i 12:4 po serii znakomitych zagrywek Adriana Turka. Tak duża przewaga pozwoliła na wprowadzenie na boisko zawodników rezerwowych, dzięki czemu w rozgrywkach I ligi seniorów zadebiutował kapitan zespołu Kadetów, Szymon Czerwień. Zmiennicy nie mieli problemów z utrzymaniem przewagi wypracowanej przez starszych kolegów i zwyciężyli w tej partii 25:17.

Set trzeci rozpoczął się od prowadzenia naszej drużyny 3:0, jednakże zespół Zalewu Świnna Poręba nie zamierzał odpuszczać i za wszelką cenę starał się nie stracić kontaktu punktowego, doprowadzając kilkakrotnie do remisu (4:4,9:9). Nasza drużyna następnie po kilku dobrych akcjach objęła prowadzenie 14:10, by ponownie je stracić (15:15,19:19,20:20,23:23). Seta trzeciego asem serwisowym zakończył dobrze dysponowany w polu zagrywki A. Turek. 25:23 i 3:0 w meczu stało się więc faktem.

Warto tutaj podać, że wobec braku dwóch podstawowych środkowych (Krupczak-Bąk), naszą drużynę reprezentowali bracia Marcin i Grzegorz Góra, którzy zaprezentowali w trakcie meczu kilka ciekawych akcji.

GKPS:  NIKIEL Przemysław(C), CZUPIK Paweł, GÓRA Grzegorz, GUBAŁA Kacper, TUREK Adrian, GÓRA Marcin, JURUŚ Piotr(L); PIETRUSZA Szymon, GRYGA Adam, CZERWIEŃ Szymon, MANIAK Piotr
Trenerzy: Krzysztof KOZŁOWSKI, Bartłomiej NIEMIEC

Sędziowali: R. Liana, M. Olszanecki, H. Wojdyła

Tabelę zobacz tutaj:

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply