Lider nie zwalnia tempa !!!

Ogniwo Piwniczna – GKPS

0:3 (14:25,19:25,20:25)

Bardzo dobrze rozpoczęła się runda rewanżowa dla naszych seniorów. Na trudnym terenie w Piwnicznej GKPS rozprawił się w trzech setach z nieobliczalnym zespołem Ogniwa w stosunku 3:0, w setach do 14,19 i 20.

Od samego początku meczu zarysowała się przewaga naszej drużyny, która grając bardzo dojrzale, potrafiła bezlitośnie wykorzystywać wszystkie potknięcia swoich przeciwników.

Pierwszy set nasza drużyna rozpoczęła grą na bardzo wysokim poziomie, praktycznie nieosiągalnym dla zespołu Gospodarzy. W dwóch pierwszych ustawieniach przy zagrywkach kapitana zespołu, Przemka Nikla oraz Pawła Czupika zdobyliśmy po cztery punkty, obejmując prowadzenie 4:0 i 8:1. W dalszej części seta kontynuowaliśmy dobrą grę i grając praktycznie całą dziesiątką zawodników zwyciężyliśmy  zdecydowanie do 14.

Set drugi był wyrównany do stanu 9:9. Gdy przy zagrywce Piotra Maniaka osiągnęliśmy pięciopunktową (14:9) przewagę, jasnym się stało, że przy tym poziomie gry i ogromnym doświadczeniu naszego zespołu, nie damy sobie wydrzeć wygranej w tej partii. Po asowym serwisie Michała Bąka w kolejnym ustawieniu oraz efektownych „czapach” Gniewka Krupczaka i Marcina Góry w końcówce seta, zwyciężyliśmy seta do 19, obejmując prowadzenie w meczu 2:0.

Set trzeci ponownie rozpoczął się od prowadzenia naszej drużyny (1:0,4:1,8:5,10:6). Chwilowa dekoncentracja, która się nam przytrafiła spowodowała, że straciliśmy pięć kolejnych punktów, co dało prowadzenie Gospodarzom 11:10. Wejście na boisko Adriana Turka (za mającego słabszy okres gry Piotrka Maniaka) zdecydowanie poprawiło przyjęcie oraz grę obronną drużyny (w której jak zwykle wyróżniał się libero, Bartek Kaszyk), co w krótkim czasie zaowocowało odzyskaniem prowadzenia (15:12). Znakomicie wyprowadzane kontry w wykonaniu Bartosza Szpyrki oraz Pawła Czupika, efektowne ataki ze środka Gniewka Krupczaka, kolejny as serwisowy Michała Bąka w końcówce seta doprowadziły do wyniku 24:20 dla GKPS-u. Ostatnia akcja meczu była podsumowaniem całego spotkania: odrzucająca zagrywka kapitana, problemy zawodników Ogniwa ze skończeniem swojej akcji dzięki znakomitej grze obronnej naszej drużyny i wzorcowo wyprowadzona kontra zakończona efektownym atakiem Bartosza Szpyrki. 25:20 w trzecim secie, 3:0 w trudnym meczu i kolejne trzy punkty do ligowej tabeli.

GKPS:  NIKIEL Przemysław(C)( 1 punkt), CZUPIK Paweł(14), KRUPCZAK Gniewomir(7), SZPYRKA Bartosz(9), MANIAK Piotr(4), BĄK Michał(4), KASZYK Bartłomiej(L), GÓRA Marcin(2), TUREK Adrian(1), GUBAŁA Kacper
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Tabelę zobacz tutaj

 

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply