Pozycja Lidera obroniona !!!

GKPS – KS Gród Czop Podegrodzie

3:1 (22:25,25:22,26:24,25:14)

W meczu na szczycie, rozegranym w hali OSiR, dotychczasowy lider tabeli, GKPS Gorlice, okazał się być lepszy od wicelidera, KS Gród Czop Podegrodzie.

Po świetnej grze nasza drużyna pokonała głównego pretendenta do wygrania I ligi małopolskiej w stosunku 3:1 i tym samym umocniła się na swojej pozycji. Trzeba uczciwie przyznać, że goście przyjechali do Gorlic bez swoich dwóch czołowych zawodników ale również nasza drużyna z powodu problemów zdrowotnych została zmuszona do sięgnięcia po pomoc ze strony zawodników GKPS II, występującej w rozgrywkach II ligi.

Pod nieobecność trenera (choroba), zespół do zwycięstwa poprowadził Kapitan drużyny, Przemysław NIKIEL, którego na rozegraniu zastąpił Szymon MOTYKA. Nieobecnego Libero, Bartka KASZYKA bardzo udanie zastąpił Bartek DUDEK, wspomagając w grze na tej odpowiedzialnej pozycji Sebastiana TURKA. Za kontuzjowanego Szymona CZERWIENIA skład uzupełnił Krzysztof CETNAROWSKI, dla którego był to autentyczny debiut na tym poziomie rozgrywek.

Pozostali zawodnicy podstawowej szóstki drużyny, czyli Kamil DYGOŃ, Michał BĄK, Marcin GÓRA i Adrian TUREK rozegrali świetne zawody, natomiast prawdziwym „Królem polowania” okazał się Bartosz SZPYRKA, który w czwartym, ostatnim secie tego meczu zademonstrował znakomitą serię zagrywek, pogrążając tym samym lekko zszokowanych zawodników drużyny wicelidera.

GKPS:  BĄK Michał, MOTYKA Szymon, DYGOŃ Kamil, GÓRA Marcin, SZPYRKA Bartosz, TUREK Adrian, TUREK Sebastian(L); DUDEK Bartłomiej(L), CETNAROWSKI Krzysztof, DZIKI Konrad, NIKIEL Przemysław(C)

Tabela rozgrywek I ligi małopolskiej tutaj:

Relację oraz Galerię z tego meczu zobacz tutaj

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply