Punkty jeszcze nie teraz !!!

AKS V LO Rzeszów – GKPS

3:0 (25:20,25:16,25:16)

Niestety, na pierwsze zdobycze w II lidze nasza drużyna musi jeszcze poczekać.

W meczu V kolejki rozegranym w Rzeszowie, po słabej grze w naszym wykonaniu doznaliśmy czwartej porażki w stosunku 0:3.

Jak wcześniej wspomniano, był to chyba najsłabszy mecz w naszym wykonaniu od początku rozgrywek II ligi.

Niestety, ale los nas nie oszczędza i do Rzeszowa drużyna pojechała bez Marcina Góry, który w przeddzień wyjazdu zgłosił niedyspozycję zdrowotną. Tak więc ze składu wypadł kolejny, szóstkowy zawodnik, co w konsekwencji musiało się odbić na poziomie gry drużyny.

Co prawda początek meczu nie wskazywał na to, bowiem zespół rozpoczął bardzo bojowo i po wyrównanym początku przejął inicjatywę, obejmując prowadzenie 11:7 a następnie 12:8. Jednakże przyznać trzeba, że większość z tych 12 punktów nasza drużyna dostała „w prezencie” od swoich przeciwników, którzy w początkowej fazie seta popełniali mnóstwo błędów własnych, zwłaszcza w polu zagrywki. Z chwilą ustabilizowania przez rzeszowian swojej gry naszym zawodnikom było bardzo trudno zdobywać punkty i dysponujący bardzo dobrymi warunkami fizycznymi Gospodarze zaczęli przejmować inicjatywę, doprowadzając najpierw do wyrównania 13:13 a następnie objęli prowadzenie 16:14, 19:16, 24:19, by ostatecznie zwyciężyć 25:20.

Set drugi i trzeci toczył się od początku przy kilku punktowej przewadze drużyny Gospodarzy, którzy wykorzystali marazm panujący w naszym zespole. Nie pomagały nam pojedyncze świetne akcje Bartosza Szpyrki (asy serwisowe), czy też efektowny atak Piotrka Maniaka na czystej siatce po świetnym rozegraniu naszego Kapitana, Przemka Nikla. Drużyna rzeszowska agresywną zagrywką rozbiła nasze przyjęcie, co miało następnie bezpośredni wpływ na ich skuteczną grę blokiem, co doprowadziło do wygrania dwóch kolejnych setów w stosunku 25:16 i całego spotkania 3:0.

Tak więc nasza drużyna musi poczekać na pierwsze zdobycze w II lidze do kolejnych spotkań, ale jak już wspominaliśmy przed rozpoczęciem tych zmagań, będzie o nie bardzo trudno a pierwszym warunkiem do tego będzie powrót do drużyny zawodników, których z gry wyeliminowały kontuzje i choroby.

GKPS: NIKIEL Przemysław(C), MANIAK Piotr(2 punkty) KRUPCZAK Gniewomir(5), SZPYRKA Bartosz(10), TUREK Adrian(5), LUDWIN Łukasz(3), KASZYK Bartłomiej(L), BĄK Michał(2), DUDEK Jakub, TUREK Sebastian(L)
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Wyniki i tabelę II ligi Grupy VI można zobaczyć tutaj

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply