Trudny powrót !!!

5

GKPS – Sparta AGH Kraków

0:3 (23:25,19:25,20:25)

Po dwóch odwołanych meczach i trzech tygodniach przerwy od gry, przyszło naszej drużynie spotkać się w meczu 7 kolejki rozgrywek II ligi z zespołem SMS Sparta AGH Kraków.

Dla naszej drużyny było to niezwykle ważne spotkanie, bowiem krakowianie, podobnie do naszego zespołu nie odnieśli jeszcze w tegorocznych rozgrywkach żadnego zwycięstwa, zdobywając dwa punkty do tabeli rozgrywek w dwóch ostatnich meczach, przegranych we własnej hali w stosunku 2:3.

Niestety, naszej drużynie nie udało się zanotować nawet minimalnej zdobyczy, choćby w postaci wygranego seta. Najbliżej tego była ona w pierwszej partii, gdy w jej końcówce objęła prowadzenie 23:21. Cztery ostatnie punkty wywalczył jednak zespół z Krakowa i to on wygrał tego seta 25:23 obejmując prowadzenie w meczu 1:0.

Naszemu zespołowi sił wystarczyło do stanu 10:7 w drugiej partii. Niestety, czym dłużej trwał ten mecz, tym trudniej nam się grało. Widać było, że choroba kilku zawodników w ostatnim okresie czasu pozostawiła wyraźny ślad i wobec coraz lepszej postawy drużyny Sparty, w której wyróżniali się R. Kącki  16 pkt. (12 atak, 3 zagrywka, 1 blok) oraz J. Zmarz 10 pkt. (6 blok, 3 atak, 1 zagrywka), nasz zespół nie miał argumentów, aby zagrozić krakowianom.

Na dodatek problemy z odnowieniem się kontuzji zaczął mieć Paweł Czupik, którego musiał zastąpić Jakub Dudek.

W naszej drużynie, jedynie Adrian Turek zaprezentował się na swoim poziomie, zdobywając 6 punktów z tego 5 atakiem (56% ) i 1 blokiem oraz notując 57% w przyjęciu a także Bartek Kaszyk – 53% w przyjęciu zagrywki.

Mamy nadzieją, że z biegiem czasu zespół będzie wracał do dobrej dyspozycji, przynajmniej takiej, jaką zaprezentował w meczu przeciwko drużynie Arki Chełm na inaugurację II ligi w Gorlicach.

W związku z brakiem na meczu Kibiców, ponownie składamy serdeczne podziękowania gorlickiemu portalowi HALOGorlice za przeprowadzenie bezpośredniej relacji z tego spotkania.

GKPS: NIKIEL Przemysław(C), CZUPIK Paweł(5 pkt) LUDWIN Łukasz(8) SZPYRKA Bartosz(10), TUREK Adrian(6), GÓRA Marcin(2), KASZYK Bartłomiej(L), BĄK Michał, KRUPCZAK Gniewomir(3), MOTYKA Szymon, DUDEK Jakub(1), GÓRA Grzegorz, GUBAŁA Kacper, TUREK Sebastian(L)
Trener I: Krzysztof KOZŁOWSKI, Trener II: Tomasz CHMURA

Wyniki i tabelę II ligi Grupy VI można zobaczyć tutaj

Galerię oraz relację internetową można zobaczyć tutaj.

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply