Udany rewanż

MKS II Andrychów – GKPS

3:0 (25:20,25:18,25:22)

Lider tabeli fazy finałowej III ligi, drużyna MKS II Andrychów, zrewanżowała się naszym siatkarzom za niespodziewaną porażkę w I rundzie.

Po dobrym meczu GKPS uległ Gospodarzom w stosunku 0:3, w setach do 20,18 i 22.

Nasza drużyna w Andrychowie wystąpiła w mocno osłabionym składzie,

bez kilku podstawowych zawodników (którzy nie mogli wystąpić w tym spotkaniu z powodu obowiązków  zawodowych i rodzinnych), posiłkując się szeroką grupą z zespołu Kadetów. Z satysfakcją należy stwierdzić, że młodzi zawodnicy naszego Klubu (wicemistrzowie Małopolski swojej kategorii wiekowej), dobrze zaprezentowali się w tym spotkaniu, notując bardzo udane zmiany.

Cały mecz był wyrównany, andrychowska publiczność mogła zaobserwować wiele udanych i efektownych akcji z obu stron siatki (ale i również wiele prostych błędów, które niestety częściej przytrafiały się naszym młodym siatkarzom-co w konfrontacji z doświadczonym zespołem zdarza się bardzo często).

W secie pierwszym wyrównana i zacięta walka trwała aż do stanu 18:18. Dopiero w jego końcówce Gospodarze z premedytacją wykorzystali brak doświadczenia naszego młodego libero, odskakując na cztery punkty przewagi, by po chwili zwycięsko zakończyć partię.

Set drugi miał bardzo podobny przebieg. Wyrównana gra toczyła się do stanu 16:17. Gdy MKS uzyskał kolejne cztery punkty w jednym ustawieniu, na boisku w naszym zespole pojawili się zmiennicy, którzy co prawda nie zmienili biegu wydarzeń, ale mieli okazję zaprezentować się w większej liczbie (czterech Kadetów na boisku) i w dłuższym okresie czasu w meczu III ligi, notując, jak w przypadku Grzegorza Góry efektowny atak ze środka siatki.

Porażka w tym secie 18:25, nie złamała w naszym zespole ducha walki, bowiem od początku trzeciej partii na parkiecie andrychowskiej hali ponownie rozgorzała zacięta walka, w trakcie której drużyny zdobywały punkty na przemian. Gdy przy stanie stanie 12:12 nasza drużyna zdobywając dwa kolejne punkty objęła prowadzenie 14:12 a następnie 15:13 i 16:14, mieliśmy małą nadzieję na wygraną w tym secie. Niestety dla nas, lider nie odpuścił i wykorzystując swój największy atut, dynamiczną zagrywkę, doprowadził do wyrównania 18:18. W zaciętej końcówce obydwa zespoły grały „punkt za punkt” aż do stanu 22:22. I wtedy u gospodarzy ponownie zadziałała zagrywka. Seta i mecz asem serwisowym zakończył atakujący zespołu z Andrychowa.

GKPS:  NIKIEL Przemysław(C), MANIAK Piotr, KRUPCZAK Gniewomir, SZPYRKA Bartosz, DYGOŃ Kamil, ROMAN Jakub, JURUŚ Piotr(L); GRYGA Adam, HABEREK Maciej, GÓRA Grzegorz
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Tabelę zobacz tutaj:

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply