Wicelider pokonany !!!

GKPS – WKS Wawel Kraków

3:0 (25:22,25:22,25:16)

Kto nie był, niech żałuje !!!

Po świetnym meczu nasza drużyna pokonała dotychczasowego wicelidera tabeli I ligi małopolskiej, WKS Wawel Kraków, w stosunku 3:0, w setach do 22,22 i 16. Tym samym udał się rewanż za dotychczasowe dwie porażki z tym zespołem, poniesione w wyjazdowych meczach rundy „Jesień” oraz rundy „Wiosna”.

Zwycięstwo to dało nam, wobec przełożonego meczu drużyny KS Gród Czop Podegrodzie, pozycję Lidera tabeli tych rozgrywek.

Nasza drużyna zaprezentowała bardzo mocne wejście w mecz, obejmując po znakomitych akcjach kilku punktowe prowadzenie  (3:0,7:1), nie pozwalając swoim przeciwnikom na rozwinięcie skrzydeł. Jednakże zespół z Krakowa, mający w swoim składzie doświadczonych w ligowych bojach zawodników, w trakcie trwania seta zaczął odrabiać straty (20:18,22:19,24:22). Pierwsza piłka setowa padła naszym łupem – 25:22 i 1:0.

W drugim secie gra była już bardziej wyrównana i przez długi czas utrzymywał się wynik remisowy (4:4,9:9,15:15,17:17). Od tej pory nasza drużyna niesiona dopingiem licznie przybyłych na to spotkanie kibiców siatkówki rozegrała kilka znakomitych akcji, pieczętując wygraną w tym secie ponownie do 22.

W trzeciej i jak się wkrótce okazało, ostatniej partii tego spotkania, nasza drużyna dominowała na parkiecie gorlickiej hali OSiR, czego najlepszym przykładem był początek seta, w którym objęła prowadzenie 7:0 i po kolejnym ustawieniu 10:1. Chwilowe zrywy drużyny Wawelu jedynie minimalnie zmniejszały różnicę punktową (10:5,11:6). W chwilach zagrożenia nasz zespół „włączał piąty bieg” i ponownie zwiększał swoje prowadzenie (14:6,16:8,20:11,24:12). Gdy wszyscy obserwatorzy tego spotkania czekali na zdobycie ostatniego, brakującego do zwycięstwa w secie i meczu punktu, Wawel jeszcze raz zerwał się do odrabiania strat, jednakże nasi zawodnicy pozwolili tylko na odrobienie przez nich czterech punktów. Dla celów statystycznych należy dodać, że ten ostatni punkt dynamicznym atakiem wywalczył Bartosz SZPYRKA, bowiem na to efektowne zwycięstwo zapracowała swoją świetną grą cała drużyna. I to zarówno siódemka występująca na boisku, jak również druga siódemka, wspomagająca swoich kolegów dopingiem z kwadratu rezerwowych. W tym meczu GKPS, wspomagany również (o czym już wcześniej wspominano), przez gorlickich Kibiców, po raz kolejny pokazał, że jest DRUŻYNĄ.

Brawo D R U Ż Y N A  !!!  Brawo K I B I C E  !!!

GKPS:  NIKIEL Przemysław(C), DYGOŃ Kamil, GÓRA Marcin, SZPYRKA Bartosz, TUREK Adrian, BĄK Michał, KASZYK Bartłomiej(L); MOTYKA Szymon, TUREK Sebastian(L), DZIKI Konrad, MAKOWSKI Szymon, JANTAS Jarosław, TRZEŚNIAK Kamil, WSZOŁEK Adrian
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Tabela rozgrywek I ligi małopolskiej tutaj:

Relację oraz galerię z meczu można zobaczyć tutaj:

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply