Zgodnie z planem …

Orzeł Biała Niżna – GKPS

0:3 (13:25,27:29,20:25)

Zgodnie z planem, nasza drużyna w wypełnionej szczelnie kibicami małej sali Zespołu Szkół w Białej Niżnej, odniosła pewne zwycięstwo nad miejscowym Orłem w stosunku 3:0, w setach do 13,27 i 20.

W secie pierwszym, jak przystało na lidera rozgrywek, nasza drużyna całkowicie zdominowała wydarzenia na parkiecie. Gospodarze nie radzili sobie z przyjęciem zagrywki naszych siatkarzy (Kuba Roman, Bartosz Szpyrka, Adrian Turek), co w konsekwencji przynosiło nam zdobywane seriami punkty. Partię tą, chwilę po wejściu na boisko, efektownym atakiem ze środka zakończył Szymon Pietrusza.

Zdecydowane zwycięstwo do 13 zapowiadało szybki mecz. Jednakże w drugiej partii zawodnicy Orła poprawili przyjęcie, co pozwalało im na przeprowadzanie urozmaiconych akcji w ataku, przynoszących kolejne zdobycze punktowe, dające im prowadzenie 19:14 i 21:17. Emocjonującą końcówkę tego seta pewniej rozegrali nasi siatkarze (bardzo skuteczny i efektowny w ataku Bartosz Szpyrka) a decydujący o zwycięstwie punkt wywalczył dynamicznym atakiem z lewego skrzydła Paweł Czupik.

Set trzeci przebiegał pod pełną kontrolą naszej drużyny, która po objęciu na początku prowadzenia 4:1, grając konsekwentnie taktycznie, wykorzystywała z premedytacją słabości przeciwnika i swoje mocne strony a seta i cały mecz, efektownym, pojedynczym blokiem zakończył kapitan zespołu, Przemysław Nikiel.

Zwycięstwem tym nasza drużyna umocniła się na pierwszej pozycji w tabeli III ligi grupy A.

GKPS:  NIKIEL Przemysław(C), CZUPIK  Paweł, ROMAN Jakub, SZPYRKA Bartosz, TUREK Adrian, BĄK Michał, JURUŚ Piotr(L); PIETRUSZA Szymon, Gryga Adam, Pyzik Patryk, Gubała Kacper, URBANIK Norbert
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Tabelę zobacz tutaj:

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply