Znakomite rozpoczęcie sezonu 2022/23 !!!

GKPS – AS Niepołomice

3:1 (25:21,25:14,21:25,27:25)

Świetny start w nowy sezon zaprezentowała nasza pierwsza drużyna Seniorów, pokonując po bardzo dobrym meczu zespół z Niepołomic.

Zgodnie z zapowiedziami, kibice zgromadzeni w gorlickiej hali OSiR obejrzeli pełne emocji widowisko, w którym obydwa zespoły zaprezentowały ogromną wolę walki oraz jak na początek sezonu bardzo dobry poziom sportowy.

Pierwszy set tego spotkania był wyrównany do stanu 14:14. Od tego momentu w każdym kolejnym ustawieniu nasza drużyna zdobywała punkty przy swojej zagrywce, co doprowadziło do pewnej wygranej w stosunku 25:21.

Set drugi to świetna gra naszej drużyny a o jego przebiegu zdecydowały serie znakomitych zagrywek Pawła CZUPIKA (ze stanu 10:7 na 12:7 i z 21:13 na 24:13) oraz Adriana TURKA (ze stanu 15:10 na 17:10).

W secie trzecim nasza drużyna kontynuowała bardzo dobrą grę, osiągając w połowie tej partii przewagę pięciu punktów (13:8). Niestety, chwila rozluźnienia spowodowała, że ambitnie grający Goście w kolejnych ustawieniach niwelowali punktowe straty(13:11,16:15). Po kolejnych dynamicznych akcjach w ataku (Siudak i Kawunenko) objęli prowadzenie 19:18 i kontynuując bardzo dobrą grę we wszystkich siatkarskich elementach zwyciężyli 25:21.

Set czwarty okazał się być w tym spotkaniu decydującym i zarazem obdarzonym największą dawką emocji. Po wyrównanym początku nasza drużyna zaczęła budować sobie przewagę dzięki taktycznym zagrywkom naszego Kapitana, Przemka NIKLA, doprowadzając do stanu 24:21. I jak to często w siatkówce bywa, najtrudniej jest zdobyć ostatni punkt w meczu. Tym razem to rozgrywający drużyny z Niepołomic (Vasilij Kołtun) zagrywką „rozmontował” nasze przyjęcie i po chwili był remis 24:24. Na szczęście dla naszej drużyny w ostatnich akcjach meczu nie zadrżała w ataku ręka niezawodnego Bartosza SZPYRKI i nasza drużyna zwyciężyła w czwartej partii 27:25 i w całym meczu 3:1.

Całemu zespołowi GKPS należą się brawa za niezwykle ambitną postawę (jak zwykle), natomiast Gościom za nieustępliwą walkę do końca.

Podsumowując ten mecz można stwierdzić, że zespół z Niepołomic będzie w tegorocznych rozgrywkach niezwykle trudnym przeciwnikiem dla wszystkich drużyn I ligi małopolskiej.

GKPS:  NIKIEL Przemysław(C), CZUPIK Paweł, CZERWIEŃ Szymon, SZPYRKA Bartosz, TUREK Adrian, LUDWIN Łukasz, KASZYK Bartłomiej(L); DYGOŃ Kamil, TUREK Sebastian(L), GÓRA Marcin, MOTYKA Szymon, DZIKI Konrad
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Tabela rozgrywek I ligi małopolskiej tutaj:

Galerię z meczu można zobaczyć tutaj:

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply