Zwycięski weekend !!!

GKPS – Skawa Wadowice

3:1 (23:25,25:23,25:16,26:24)

Zgodnie z zapowiedziami, drużyna beniaminka I ligi, czyli Skawa Wadowice, okazała się być bardzo wymagającym przeciwnikiem. Po bardzo wyrównanym i emocjonującym spotkaniu nasz zespół okazał się być lepszy po czterech setach gry, zwyciężając w stosunku 3:1 (-23,23,16,24).

Tym samym nasza drużyna dopisuje do swojego konta kolejne trzy punkty, umacniając się tym samym na drugim miejscu w tabeli rozgrywek rundy Wiosna.

Sety pierwszy i drugi były bardzo wyrównane, a zwycięzcami okazały się zespoły, które lepiej rozegrały ich końcówki.

W secie trzecim od jego początku nasza drużyna dyktowała warunki gry, osiągając coraz większą przewagę (3:0,6:2,10:5). Doświadczona drużyna z Wadowic zerwała się do walki, doprowadzając do zmniejszenia różnicy punktów do dwóch (12:10). W dwóch kolejnych ustawieniach nasza przewaga wzrosła ponownie do czterech (15:11) a następnie przy zagrywce Adriana TURKA do siedmiu (19:12) punktów. Tak zdecydowanej przewagi, popartej świetną grą całego zespołu, nasza drużyna nie roztrwoniła a wręcz przeciwnie, jeszcze ją powiększyła, wygrywając pewnie 25:16.

Po wyrównanym początku czwartego seta (3:3,5:5,8:8) przewagę zaczęła budować sobie drużyna z Wadowic (8:13,10:16,11:17). I wtedy nasza drużyna w kolejnych ustawieniach zaczęła mozolnie odrabiać straty, zmniejszając przewagę Skawy (13:17,17:19,22:24). Po obronieniu pierwszej piłki setowej, przy stanie 23:24 na zagrywce pojawił się Bartosz SZPYRKA i zagrywką typu float „rozmontował” przyjęcie Gości. As na 24:24, następnie dwa niedokładne przyjęcia i meczowa piłka zablokowana przez kapitana naszej drużyny, Przemka NIKLA, wywołała ogromną radość w zespole oraz wśród licznej publiczności, której dziękujemy za ogromne wsparcie w tym niezwykle ciężkim dla naszej drużyny meczu.

GKPS:  NIKIEL Przemysław(C), DYGOŃ Kamil, GÓRA Marcin, SZPYRKA Bartosz, TUREK Adrian, BĄK Michał, KASZYK Bartłomiej(L); TUREK Sebastian(L), DZIKI Konrad, MAKOWSKI Szymon, JANTAS Jarosław
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Tabela rozgrywek I ligi małopolskiej tutaj:

Galerię oraz fragmenty meczu można zobaczyć tutaj:

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply