Zwycięstwo w Derbach !!!

GKPS – LKS Bobowa

3:1 (25:17,25:17,21:25,25:17)

To był świetny mecz w wykonaniu naszego zespołu. W derbach powiatu pokonaliśmy bardzo groźną drużynę LKS Bobowa w stosunku 3:1, w setach do 17,17,-21 i 17.

Jak na derby przystało, bardzo licznie zgromadzeni w hali OSiR sympatycy siatkówki mogli obejrzeć pasjonujące widowisko, w którym nasza drużyna zaprezentowała pełnię swoich umiejętności, zdecydowanie górując nad swoim przeciwnikiem.

Dwa pierwsze sety, to prawie bezbłędna gra naszej drużyny, która górowała nad przeciwnikiem w każdym elemencie siatkarskiej sztuki. Począwszy od świetnej zagrywki, poprzez uważną grę w systemie blok-obrona, dzięki któremu wyprowadzała punktowe  kontrataki a także bardzo skuteczną grę po przyjęciu zagrywki, od początku tych partii budowała coraz większą przewagę, by ostatecznie pokonać swoich przeciwników dwukrotnie do 17 punktów.

Te zdecydowane wygrane spowodowały lekkie rozluźnienie w naszych szeregach, co jest niedopuszczalne przy takim przeciwniku jak siatkarze z Bobowej, którzy zaczęli grać skuteczniej i wykorzystując błędy własne naszego zespołu zbudowali sobie od początku seta trzeciego kilku punktową przewagę, która pod koniec wzrosła do sześciu (20:14). Pomimo zrywu naszej drużyny i zmniejszeniu tej różnicy do trzech punktów (20:17 i 23:20), nie udało się uratować seta.

Końcówka tej partii dobrze wpłynęła na poczynania drużyny w czwartym secie. Wróciła świetna zagrywka w której prym wiedli Paweł Czupik, Bartosz Szpyrka i Michał Bąk, dzięki czemu Goście zostali odrzuceni od siatki, co pozwoliło na skuteczną grę obronną i efektowne kontrataki. Nasza gra wróciła do tej z pierwszych dwóch partii. Minimalna ilość błędów własnych spowodowała, że od pierwszych piłek budowaliśmy coraz większą przewagę, wygrywając ponownie do 17 punktów i 3:1 w całym meczu.

Wszyscy zawodnicy zespołu zaprezentowali się znakomicie. Potwierdził swoją wysoką skuteczność w ataku Bartosz Szpyrka,  świetnie radził sobie na środku siatki Michał Bąk, dynamiczną zagrywką rozbijał przyjęcie przeciwników Paweł Czupik. Z wielkim wyczuciem prowadził grę Przemek Nikiel, swoje punkty dołożył dobrą grą na siatce Marcin Góra a w grze obronnej i przyjęciu zagrywki nie zawodzili Adrian Turek i Bartek Kaszyk.

Bardzo licznie przybyli na to spotkanie sympatycy siatkówki, którym serdecznie dziękujemy za doping, w swoich komentarzach powtarzali, że miło się to spotkanie oglądało.

Było na co popatrzeć, kto nie był, niech żałuje.

GKPS: BĄK Michał, NIKIEL Przemysław(C), CZUPIK Paweł, GÓRA Marcin, SZPYRKA Bartosz, TUREK Adrian, KASZYK Bartłomiej(L); TUREK Sebastian(L), CZERWIEŃ Szymon, PODWIKA Kamil
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Zobacz tabelę tutaj:

Więcej o meczu tutaj i tutaj:

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply