Chwila niepewności

Siatkarz Lisia Góra – GKPS

0:3 (24:26,19:25,16:25)

Jedynie pierwszy set meczu w maleńkiej sali w Zaczarniu (bardzo dziwne jest, że organizator rozgrywek – Małopolski Związek Piłki Siatkowej, dopuszcza takie obiekty do rozgrywek III ligi – obiekty, które stwarzają zagrożenie dla uczestniczących w meczu zawodników), zasiał chwile niepewności w poczynania naszego zespołu na osiągnięcie dobrego wyniku.

Pomimo początkowego naszego prowadzenia 4:2 i 8:4, gospodarze nie mieli zamiaru się poddawać i grając agresywną zagrywką, której odbiór był utrudniony ze względu na wspomniane wcześniej parametry sali, powoli odrabiali straty, doprowadzając do wyrównania 18:18, a w dalszej części seta objęli prowadzenie 21:20 i przy stanie 24:23 mieli piłkę setową. Nasi Seniorzy wytrzymali jednak końcówkę tego seta po mistrzowsku broniąc setbola skutecznym atakiem Kamila Dygonia a następnie przy jego zagrywkach sprowokowali błąd ataku w antenkę Cierpicha.

Set drugi toczył się przy ciągłej przewadze naszej drużyny (4:2, 8:5,17:12), która systematycznie, z każdym kolejnym ustawieniem ją powiększała aż do stanu 22:14. Od tej pory, grając spokojnie i pewnie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła doprowadziła do zwycięstwa 25:19.

Set trzeci tylko na początku był w miarę wyrównany, gdy notowaliśmy rezultaty 2:2 i 3:3. Następnie nasza drużyna zdobywała po każdym kolejnym ustawieniu coraz większą przewagę (7:4,11:7,17:11,21:13), by ostatecznie po dwóch pewnych atakach Pawła Czupika (zastąpił chwilę wcześniej najskuteczniejszego na boisku Bartosza Szpyrkę) wygrać tego seta wysoko 25:16 i cały mecz 3:0.

Dobry występ w tym meczu zanotował również Hubert Dobek, zastępujący nieobecnego Gniewka Krupczaka.

Generalnie całej drużynie należą się duże brawa za szybkie dostosowanie się do trudnych warunków związanych z obiektem w Zaczarniu a także za zaprezentowanie charakterystycznego dla naszego zespołu zaangażowania w grze.

GKPS:  NIKIEL Przemysław(C),  MANIAK Piotr, DOBEK Hubert, SZPYRKA Bartosz, DYGOŃ Kamil, BĄK Michał, KASZYK Bartłomiej(L); CZUPIK  Paweł, WACŁAWCZYK Andrzej, DUDEK Bartłomiej, GAWRON Tomasz
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Sędziowali: T. Bochenek, P. Augustyn, M. Niepsuj

Tabelę zobacz tutaj:

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply