Czy to już koniec ???

Okazuje się, że chyba nie!!!

Polski Związek Piłki Siatkowej rozpatruje nieprawidłowości, jakich dopuścił się klub sportowy Hetman Włoszczowa, który zgłaszając do turnieju w Białej Podlaskiej swój zespół, przedstawił dokumentację niezgodną z Regulaminem Rozgrywek PZPS.

Taką informację otrzymaliśmy w dniu dzisiejszym od przedstawiciela Wydziału Rozgrywek PZPS. Wiąże się z tym możliwość dyskwalifikacji tej drużyny i przesunięć w tabeli pozostałych zespołów.

Sam turniej stał na wysokim poziomie sportowym a zdecydowanym zwycięzcą na boisku została drużyna z Włoszczowej, która zaprezentowała grę na poziomie drużyn z czołówki II ligi. Temu akurat nie należy się dziwić, bowiem do zespołu występującego w rozgrywkach III ligi świętokrzyskiej, ściągnięto przed samym turniejem kilku nowych zawodników, którzy w tych rozgrywkach nie uczestniczyli (ten fakt, oraz brak licencji zawodniczych uprawniających do rozgrywek o wejście do II ligi wszystkich zawodników zespołu jest właśnie rozpatrywany przez PZPS).

Wyniki spotkań:

1. AZS AWF Biała Podlaska – UMKS Spartakus Adamówka 3:1 (-23,21,26,16)

2. KS Hetman Włoszczowa – GKPS Gorlice 3:0 (20,22,20)

3. Spartakus – GKPS 1:3 (18,-17,-22,-22)

4. AZS AWF – Hetman 0:3 (-18,-22,-24)

5. Hetman – Spartakus 3:1 (22,-18,22,23)

6. GKPS – AZS AWF 0:3 (-22,-13,-21)

Kolejność końcowa turnieju:

1. KS Hetman Włoszczowa

2. AZS AWF Biała Podlaska

3. GKPS Gorlice

4. UMKS Spartakus Adamówka

 

Nasza drużyna w turnieju zaprezentowała się na miarę swoich aktualnych możliwości, które biorąc pod uwagę niedawno przebyte i jeszcze nie do końca zaleczone kontuzje (zwłaszcza Bartosza Szpyrki), były nieco mniejsze niż w ubiegłym sezonie. Tym bardziej cenne jest zwycięstwo odniesione nad drużyną Spartakusa oraz nawiązanie wyrównanej walki (oprócz drugiego seta meczu z Gospodarzami) z pozostałymi zespołami występującymi w turnieju.

Turnieje finałowe o awans do II ligi mają być rozegrane w terminie 18-20 maja 2018. Jest więc sporo czasu na dojście do pełnej sprawności wszystkich zawodników.

Oczekując na decyzję wydziału Rozgrywek PZPS (w świetle faktów wydaje się, że nie może być inna niż dyskwalifikacja zespołu z Włoszczowej), rozpoczynamy środowym treningiem w hali OSiR przygotowania do najważniejszego wydarzenia w dwudziestoletniej historii naszego Klubu, czyli występu seniorów w FINAŁOWYM TURNIEJU O AWANS DO II LIGI !!!

Na koniec, na ręce pana Burmistrza Rafała Kukli,  pragniemy złożyć serdeczne podziękowania dla władz Miasta za pomoc przy organizacji wyjazdu do Białej Podlaskiej.

GKPS:  NIKIEL Przemysław(C), CZUPIK Paweł, KRUPCZAK Gniewomir, SZPYRKA Bartosz, TUREK Adrian, GÓRA Marcin, KASZYK Bartłomiej(L); BĄK Michał, DYGOŃ Kamil, JURUŚ Piotr(L), GRYGA Adam, GUBAŁA Kacper
Trenerzy: Krzysztof KOZŁOWSKI, Bartłomiej NIEMIEC

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply