Derby powiatu dla LKS-u

GKPS – LKS Bobowa

0:3 (23:25,23:25,17:25)

Bardzo ważny, dla ostatecznej kolejności tabeli grupy A mistrzostw Małopolski Juniorów mecz, rozegrali w ramach derbowego pojedynku z LKS Bobowa nasi zawodnicy. Niestety, nie udźwignęli odpowiedzialności za dobry wynik i zdecydowanie ulegli gościom w stosunku 0:3.

Pierwsze dwa sety tego meczu wyglądały bardzo podobnie, zwłaszcza jeśli chodzi o ich zakończenie.

W pierwszym wyrównana walka trwała do stanu 14:13 dla Bobowej. Gdy po serii znakomitych zagrywek Huberta Dobka objęliśmy prowadzenie 19:14, wydawało się, że seta mamy „w kieszeni”. I tak chyba pomyśleli nasi zawodnicy, którzy czym bliżej do jego końca, tym większe mieli problemy w każdym siatkarskim elemencie. Natomiast goście grając bardzo spokojnie i cierpliwie, pewnie wykorzystywali każdą okazję do zdobycia punktów, odnosząc zwycięstwo 25:23.

Set drugi, to bardzo wyrównana gra aż do stanu 23:23. W dwóch ostatnich akcjach to zawodnicy z Bobowej zachowali zimną krew i zdobywając dwa punkty w jednym ustawieniu zwyciężyli ponownie 25:23, obejmując prowadzenie w meczu 2:0.

Niestety, w trzecim secie nasza drużyna nie potrafiła pokazać tego, z czego była wcześniej znana na boiskach Małopolski, a mianowicie determinacji i walki do ostatniej piłki. Po przegranych końcówkach dwóch pierwszych setów, w trzecim walczyli tylko do stanu 16:15, by w dwóch ustawieniach oddać praktycznie bez walki najpierw 5 punktów (16:21) a następnie od stanu 17:21 kolejne cztery, co spowodowało porażkę w trzecim secie 25:17 i wspomniane 3:0 w całym meczu.

Jeśli nasi Juniorzy myślą o zakwalifikowaniu się do finału mistrzostw Małopolski, to do końca rundy zasadniczej nie powinni już przegrać ani jednego meczu, co oczywiście jest możliwe, bo ich na to stać, tylko….?

GKPS:  MARGAŃSKI Piotr(C), TUREK Adrian, DOBEK Hubert, WACŁAWCZYK Andrzej, RECZEK Bartosz, DUDEK Bartłomiej, RECZEK Hubert(L); MOTYKA Szymon, TOCZEK Piotr, DUDA Sebastian
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Sedziowali: M. Olszanecki, H. Dembska, H. Wojdyła

Tabelę zobacz tutaj:

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply