Finał Mistrzostw Małopolski Kadetów

W Krakowie rozgrywany jest Finał Mistrzostw Małopolski Kadetów, w którym występuje sześć najlepszych zespołów tej kategorii wiekowej, wyłonionych z dwóch grup eliminacyjnych, A i B.

Z grupy A zakwalifikowały się zespoły: Dunajec Nowy Sącz, UKS Start Lipnica Wielka oraz GKPS Gorlice, natomiast z grupy B drużyny: Sparta Kraków (gospodarz turnieju), Kęczanin Kęty oraz MKS Andrychów. Zespoły te zostały przydzielone do podgrup finałowych A i B. W podgrupie A występuje Dunajec, Kęczanin oraz GKPS, natomiast w podgrupie B występuje Sparta, Start i MKS.

Rozegrane zostały pierwsze mecze w podgrupach finałowych.

A:

Dunajec – GKPS 3:0 (14,11,6)

Kęczanin – GKPS 3:0 (21,20,22)

B:

Sparta – MKS 3:0

MKS – Start 3:0

Nasza drużyna występuje w tych zawodach bez swojego kapitana, Szymona Czerwienia, którego niestety zmogła choroba. Pomimo tego znaczącego osłabienia Kadeci w swoim drugim meczu przeciwko UMKS Kęczanin Kęty zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, tocząc z bardziej doświadczonym przeciwnikiem wyrównaną walkę.

Mecz z Dunajcem, podobnie jak w meczach fazy zasadniczej był jednostronnym widowiskiem, w którym drużyna z Nowego Sącza potwierdziła, że na tych zawodach jest głównym faworytem do ich wygrania.

GKPS:  NIGBOR Dominik, TUREK Sebastian, JANTAS Jarosław, FILAR Krystian(C), GRYBOŚ Patryk, TRZEŚNIAK Kamil, ĆWIKLIK Mateusz(L); TRZASKOŚ Maciej, CIONEK Oskar, RUSNAK Dawid
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply