Formalności dopełnione

GKPS – Orzeł Ciężkowice

3:0 (25:21,25:15,25:14)

Niecałej godziny potrzebowali seniorzy GKPS, by w ostatnim meczu rundy zasadniczej pokonać drużynę Orła Ciężkowice w stosunku 3:0, w setach do 21,15 i 14.
Wynik tego spotkanie nie miał już żadnego znaczenia dla układu tabeli grupy I, dlatego też przebiegało ono w spokojnym tempie i jedynie momentami mogliśmy zaobserwować efektowne i dynamiczne akcje.

W meczu tym dobrze zaprezentował się Andrzej Wacławczyk, który wobec braku dwóch zawodników podstawowego składu wystąpił w pierwszej szóstce. Kilka dobrych zagrań (oraz nową fryzurę) pokazał kapitan drużyny, Przemek Nikiel. Jak zwykle pewnymi punktami zespołu byli Bartosz Szpyrka, Gniewek Krupczak, Michał Bąk i Piotrek Maniak, którzy pokazali kilka efektownych akcji, zwłaszcza w trzecim secie. Bartłomiej Kaszyk, to wzór zawodnika, który nawet w meczu ze słabszym przeciwnikiem pokazuje, jak powinien na boisku prezentować się „libero”.

Dobre zmiany w każdym secie dali Juniorzy: Adrian Turek (po profesorsku obijający blok przeciwników), Szymon Motyka i Kuba Roman.

Już za tydzień, prawdopodobnie w niedzielę po południu (termin jest ustalany z naszym pierwszym przeciwnikiem  – MKS Andrychów), w hali OSiR rozegrany zostanie pierwszy mecz w rundzie finałowej rozgrywek III ligi, aby wyłonić dwa zespoły, które będą reprezentować Małopolskę w walce o II ligę.

GKPS:  NIKIEL Przemysław(C), MANIAK Piotr, KRUPCZAK Gniewomir, SZPYRKA Bartosz, WACŁAWCZYK Andrzej, BĄK Michał, KASZYK Bartłomiej(L); TUREK Adrian, MOTYKA Szymon, ROMAN Jakub
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Sędziowali: T. Bochenek, H. Dembska, H. Wojdyła

Tabelę zobacz tutaj:

Galeria z meczu na halogorlice.info:

Zobacz relację w RTvGorlice

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply