Gorce pokonane !!!

Gorce Nowy Targ – GKPS Gorlice

0:3 (25:27,21:25,23:25)

Pierwsze zwycięstwo w meczu wyjazdowym i to za trzy punkty i bez straty seta odnieśli nasi seniorzy w meczu z doświadczonym zespołem z Nowego Targu – Gorce MC-ARTHUR.

Zwycięstwo to pozwoliło naszej drużynie na wyprzedzenie rywali w tabeli III ligi.

Nasza drużyna zagrała świetne zawody, a wygrywając pierwszego seta z beznadziejnego stanu 20:24 udowodniła, że ogromne zaangażowanie, wola walki oraz, wydawało by się wyświechtane hasło: „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”, są w dalszym ciągu aktualne i przynoszące wymierne efekty.

Bardzo dobre zawody rozegrał Michał Bąk, dokładając do swojego najmocniejszego dotychczas elementu, czyli zagrywki (dwa asy), również znakomitą grę w bloku (zwłaszcza w emocjonującej końcówce pierwszego seta) oraz skuteczne ataki ze środka siatki. Ponownie bardzo dobrą zmianę (za Piotrka Maniaka) dał Paweł Czupik, który skutecznymi atakami po bloku przeciwnika zakończył pierwszego i drugiego seta.

Coraz lepiej rozumie się z kolegami na boisku kapitan naszego zespołu, Przemysław Nikiel, który broniąc ryzykownie przy widowni piłkę podbił ją nogą, „wystawiając” ją na środek siatki, gdzie dzieła dopełnił Michał Bąk.

Na bardzo wysokim poziomie skuteczności zagrał jak zwykle Bartosz Szpyrka a gdy do tego dołożymy jego agresywne zagrywki pod koniec pierwszej partii to można stwierdzić, że dla naszej drużyny to postać nieoceniona.

Spokojem na boisku imponował Kamil Dygoń, kończąc w ataku to co trzeba (obity blok, sprytna kiwka, czy też uderzenie po dużym skosie.

Bardzo dobrze wprowadził się do zespołu (zmieniając pod koniec I partii na środku siatki Łukasza Piecucha) nasz najbardziej ograny zawodnik, Gniewek Krupczak, u którego po niedawno odniesionej kontuzji nie ma śladu.

Ogromną wolą walki imponował jak zwykle Bartłomiej Kaszyk, dla którego nie było straconych piłek.

Reasumując można stwierdzić, że by to jak do tej pory najlepszy mecz naszej drużyny w tegorocznych rozgrywkach III ligi, zgodnie z tym co wcześniej pisaliśmy, że z każdym kolejnym meczem zespół powinien grać coraz lepiej.

GKPS:  NIKIEL Przemysław(C), MANIAK Piotr, PIECUCH Łukasz, SZPYRKA Bartosz, DYGOŃ Kamil, BĄK Michał, KASZYK Bartłomiej(L); KRUPCZAK Gniewomir, CZUPIK  Paweł, TUREK Adrian, TRUTY Mateusz, MARGAŃSKI Piotr
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Zapraszamy do zapoznania się z relacją oraz zdjęciami z tego meczu, przygotowanymi przez Portal Sportowe Podhale tutaj:

Tabelę zobacz tutaj:

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply