Historyczny prezent na Święta: 3 punkty !!!

GKPS – KS Błękitni Ropczyce

3:1 (18:25,25:23,25:20,25:21)

Data 19 grudnia 2020 roku zapisze się wielkimi zgłoskami w historii naszego Klubu, GKPS Gorlice.

Otóż w tym dniu nasza drużyna seniorów odniosła pierwsze, historyczne zwycięstwo w rozgrywkach II ligi PZPS, pokonując 3:1, w setach do -18,23,20,21, drużynę KS Błękitni Ropczyce.

Mamy nadzieję, że dzięki relacji live na facebook.com/halogorlice (dziękujemy!!!), w tym historycznym dla gorlickiej, męskiej siatkówki wydarzeniu mogli uczestniczyć nasi Kibice.

Set pierwszy tego meczu toczył się od początku przy kilkupunktowej przewadze Gości. Nasza drużyna, w której po raz pierwszy od momentu kontuzji w spotkaniu pierwszej rundy (10 października w meczu przeciwko Błękitnym w Ropczycach) wystąpił w pełnym wymiarze Paweł Czupik,wyszła na boisko dziwnie rozkojarzona, jakby możliwość nawiązania walki ze swoim przeciwnikiem całkowicie ją sparaliżowała. Co prawda były momenty lepszej gry i wtedy zespół zmniejszał straty punktowe a nawet doprowadzał do remisu, jednakże spora ilość błędów własnych i nieporozumień między zawodnikami nie pozwoliła na przejęcie inicjatywy.

Set drugi to zdecydowana poprawa gry naszego zespołu, który zaczął imponować ogromnym zaangażowaniem na boisku, dzięki czemu popełniał zdecydowanie mniej błędów niż w pierwszej partii. Coraz lepiej prezentowali się Bartosz SZPYRKA oraz wspomniany już wcześniej Paweł CZUPIK. Od początku tej partii utrzymywał się wynik remisowy. Żadnej z drużyn nie udało się uzyskać przewagi większej niż dwa punkty a jeśli już tak się stało, to natychmiast była ona niwelowana do remisu. Gra punkt za punkt toczyła się aż do stanu 23:23 i wtedy szczęśliwy atak po bloku w wykonaniu Pawła Czupika a następnie świetna, taktyczna zagrywka naszego kapitana, Przemka NIKLA, pozwoliły nam wygrać drugiego seta w tym sezonie, dzięki czemu doprowadziliśmy do remisu 1:1.

Kolejną partią znakomicie otworzyli nasi zawodnicy (3:0), jednakże Goście szybko doprowadzili do remisu (3:3) by następnie objąć prowadzenie 6:4 i 11:6. Przy zagrywce P. Nikla doprowadziliśmy do remisu 14:14 a w kilku kolejnych ustawieniach (dwa asy serwisowe P. Czupika, punkty zdobywane w pierwszej akcji przez B. Szpyrkę) przejęliśmy inicjatywę wychodząc na dwupunktowe prowadzenie 19:17 po znakomitym ataku Gniewka KRUPCZAKA, który chwilę wcześniej zameldował się na boisku w miejsce Marcina GÓRY. W dwóch kolejnych akcjach ponownie dał o sobie znać G. Krupczak  a gdy w kontrze świetnie spisał się B. Szpyrka, nasza przewaga wzrosła do 3 punktów (22:19). Po asowej zagrywce Adriana TURKA nasza przewaga wzrosła do czterech punktów (23:19) i przed naszym zespołem pojawiła się duża szansa na wygranie drugiego seta w meczu i wywalczenie historycznego, pierwszego punktu w drugoligowych rozgrywkach. Drużyna tej szansy nie zmarnowała, gdy w trudnej sytuacji (po fantastycznym dograniu piłki przez Bartka KASZYKA) 24 punkt zdobył P. Czupik, w kolejnej akcji świetną obroną wykazał się G. Krupczak a niezawodny B. Szpyrka zamknął seta skutecznym kontratakiem.

Po tej wygranej nasza drużyna uwierzyła, że pierwsze zwycięstwo w drugoligowych rozgrywkach jest na wyciągnięcie ręki i od początku czwartego seta, który rozpoczął się punktowym blokiem Łukasza LUDWINA (3 punkty w tym elemencie w meczu), siatkarze GKPS-u toczyli wyrównaną walkę aż do stanu 12:12. Od tej pory nasz zespół grając bardzo pewnie zbudował sobie dwupunktową przewagę (15:13), którą w końcówce powiększył do czterech punktów (24:20). Goście pierwszą piłkę meczową obronili skutecznym blokiem, natomiast w kolejnej akcji po znakomitym przyjęciu zagrywki przez B. Kaszyka oraz wystawie P. Nikla mecz zakończył kiwką ze środka G. Krupczak.

25:21 w czwartym secie, 3:1 w meczu i pierwsze, historyczne 3 punkty wywalczone przez naszą drużynę w drugoligowych rozgrywkach stały się faktem.

Cały zespół za swą postawę zasłużył na ogromne pochwały a niewątpliwie jednym z głównych powodów tego zwycięstwa był powrót do drużyny po kontuzji Pawła Czupika a także świetna postawa Gniewka Krupczaka, który długo czekał na swoją szansę i dał w dzisiejszym meczu znakomitą zmianę.

BRAWO DRUŻYNA !!! BRAWO GKPS !!!

GKPS: NIKIEL Przemysław(C)(2 punkty), CZUPIK Paweł(14), LUDWIN Łukasz(7), SZPYRKA Bartosz(16), TUREK Adrian(8), GÓRA Marcin(4), KASZYK Bartłomiej(L),  KRUPCZAK Gniewomir(8), BĄK Michał, MANIAK Piotr, MOTYKA Szymon, TUREK Sebastian(L)
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Zawody sędziowali: A. Kot (S I), R. Surdej (S II), H. Wojdyła (Sekretarz), R. Liana (liniowy I), T. Bochenek (liniowy II), J. Kaliński (S. Główny – Kwalifikator)