I liga – runda „Wiosna” !!!

Wielkimi krokami zbliża się druga część rozgrywek Seniorów w sezonie 2021/22 w ramach I ligi małopolskiej, nazwana rundą „Wiosna”. Termin I zaplanowany został na 15 stycznia 2022 roku.

W tej części rozgrywek wystąpi sześć zespołów: z miejsc od jeden do pięć I ligi po rundzie „Jesień”, czyli KS Gród Czop Podegrodzie, WKS Wawel Kraków, GKPS Gorlice, SMS Sparta AGH Kraków i GSKS Laskowa oraz wygrany barażu z drużyną z szóstego miejsca, czyli Skawa Wadowice, zwycięzca II ligi.

Liga zostanie rozegrana w systemie „mecz – rewanż” (10 meczy, 5 u siebie, 5 na wyjeździe).

Dwa pierwsze zespoły uzyskają prawo do rozgrywek ćwierćfinałowych o awans do II ligi PZPS, natomiast zespół, który zajmie 6 miejsce, w przyszłym sezonie występować będzie w II lidze MZPS.

Rozgrywki tej fazy zapowiadają się niezmiernie interesująco, bowiem oprócz Skawy Wadowice (bardzo mocna ekipa, która w rozgrywkach II ligi małopolskiej wygrała wszystkie mecze, włącznie z barażem), pozostałe drużyny grały już w II lidze PZPS (GKPS i Sparta), lub też w poprzednim sezonie walczyły o bezpośredni awans do tej klasy rozgrywkowej.

Wielkie emocje są gwarantowane, zapraszamy więc do hali OSiR gorlickich, i nie tylko, kibiców siatkówki. Szczegółowe terminy rozgrywania meczy będą podawane na afiszach.

I Liga II Runda Wiosna

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply