Juniorzy na piątym miejscu

W rozegranym w Andrychowie Finale mistrzostw Małopolski, nasi Juniorzy zajęli ostatecznie 5 miejsce, po zwycięstwie w ostatnim meczu z drużyną LKS Bobowa 3:1. W zawodach zwyciężyła drużyna gospodarzy turnieju, MKS Andrychów przed krakowskim Wawelem oraz Kęczaninem Kęty.

Wyniki naszego zespołu:

GKPS – Kęczanin Kęty   1:3 (25:27,22:25,25:18,16:25)

GKPS – MKS Andrychów 0:3 (22:25,14:25,22:25)

GKPS – LKS Bobowa  3:1 (25:15,23:25,28:26,25:16)

Pierwszy mecz naszej drużyny w turnieju finałowym zadecydował o ostatecznych rozstrzygnięciach, bowiem zwycięstwo dawało nam udział w grze o medale. Niestety, pechowo przegrany pierwszy set, pomimo prowadzenia w jego końcówce 19:15 i 20:17, nie pozwolił naszej drużynie na zaprezentowanie swojej gry, co ostatecznie doprowadziło do przegranej w meczu w stosunku 1:3.

W meczu z faworyzowaną drużyną gospodarzy, pomimo przegranej 0:3, nasz zespół w dwóch setach zaprezentował się z bardzo dobrej strony i pokazując ogromne zaangażowanie i wolę walki rozegrał jeden z lepszych meczy tegorocznego sezonu.

Dwie porażki w grupie spowodowały, że w meczu o piąte miejsce spotkaliśmy się z naszym lokalnym rywalem, LKS Bobowa, który niespodziewanie dla wszystkich obserwatorów zajął również trzecie miejsce w drugiej grupie finału. Po meczu stojącym na niezbyt wysokim poziomie, spowodowanym niewątpliwie fatalnym systemem rozgrywek, zmuszającym drużyny do rozgrywania dwóch spotkań w ciągu dnia, nasi Juniorzy wzięli pełny rewanż za porażki w rozgrywkach fazy zasadniczej i pokonując swoich rywali w stosunku 3:1 zajęli 5 miejsce w tegorocznej rywalizacji o Mistrzostwo Małopolski.

Podsumowując występ naszej drużyny w Finale, osłabionej niewątpliwie brakiem pierwszego rozgrywającego i zarazem kapitana, Piotrka Margańskiego, który w dalszym ciągu leczy kontuzję (mamy nadzieję, że wkrótce wróci do zespołu na rozgrywki IV ligi), należy ocenić, że osiągnęła wynik na miarę swoich aktualnych możliwości. Mamy również nadzieję, że występujący w niej w przeważającej liczbie Kadeci zebrali kolejne zawodnicze doświadczenia, które pozwolą im dobrze zaprezentować się w najbliższych zawodach w ich kategorii wiekowej.

GKPS:  RECZEK Bartosz, BĄK Krystian, PIECUCH Łukasz(C),  TUREK Adrian,  WACŁAWCZYK Andrzej, DUDEK Bartłomiej, RECZEK Hubert(L);  MOTYKA Szymon, DUDA Sebastian
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply