Kolejne zwycięstwo w IV lidze

GKPS – Orzeł Ciężkowice

3:1 (25:15,25:17,16:25,25:21)

Kolejne, dziewiąte już zwycięstwo zanotowali w rozgrywkach IV ligi nasi siatkarze, pokonując drużynę LUKS Orzeł Ciężkowice w stosunku 3:1. Tym samym zrewanżowali się swoim przeciwnikom za porażkę 2:3 w pierwszej rundzie.

Pierwsze dwa sety tego spotkania toczyły się przy pełnej dominacji naszego zespołu, który grając na wysokim poziomie techniczno-taktycznym oraz prawie nie popełniając błędów własnych, zwyciężył zdecydowanie do 15 i 17.

Łatwo wygrane dwa pierwsze sety spowodowały, niestety, spadek koncentracji w naszym zespole, który grając niefrasobliwie i bez zaangażowania, pozwolił swoim doświadczonym przeciwnikom na odbudowanie swojej gry i łatwe zwycięstwo w partii trzeciej w stosunku 25:16.

Czwarty i jak się wkrótce okazało, ostatni set tego spotkania, był najbardziej zacięty, bowiem nasi przeciwnicy uwierzyli w możliwość nawiązania wyrównanej walki, natomiast naszym zawodnikom zależało na zwycięstwie za trzy punkty. Dzięki temu oglądaliśmy wiele udanych akcji z obu stron, długich wymian, efektownych obron, „profesorskich” zagrań naszego kapitana. W nerwowej końcówce ciężar zdobywania punktów wziął na siebie Bartek Jarkiewicz efektownie atakując na czystej siatce (świetne rozegranie Przemka Nikla) a następnie dokładając punkt bezpośrednio z zagrywki. 25:21 w tej partii dało nam zwycięstwo 3:1, przedłużając serię kolejnych wygranych meczy naszego zespołu do dziewięciu.

IV Drużyna

GKPS:  NIKIEL Przemysław(C), BĄK Krystian, PIECUCH Łukasz, TUREK Adrian,  JARKIEWICZ Bartłomiej, DUDEK Bartłomiej, RECZEK Hubert(L);  WACŁAWCZYK Andrzej,  MOTYKA Szymon, DUDA Sebastian, DOBEK Hubert
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Sędziowali: P. Dyl, M. Kutta, N. Apola

Orzeł 1 Orzeł 4Orzeł 3

 

Wolania Bartek J.Zobacz tabelę tutaj:

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply