Lider Juniorów również pokonany

GKPS – Sokół-Gumniska Tarnów

3:2 (25:27,25:22,25:20,17:25,15:9)

Nasi Juniorzy zrewanżowali się swoim rywalom za porażkę 2:3 z pierwszej rundy, pokonując ich w takim samym stosunku. Ciężko wywalczone zwycięstwo było równocześnie pierwszą porażką drużyny z Tarnowa w tegorocznych rozgrywkach.

W pierwszym secie po krótkim prowadzeniu naszej drużyny (4:3 po dynamicznych atakach Huberta Dobka z krótkiej), to goście grali coraz pewniej, systematycznie budując swoją przewagę, która wynosiła już 6 punktów (20:14). Jednakże nasi Juniorzy nie zrezygnowali z walki doprowadzając najpierw do remisu 23:23, by dopiero za 4 setbolem uznać wyższość swoich przeciwników.

Set drugi był bardzo wyrównany, dopiero w samej jego końcówce nasza drużyna za sprawą dobrej postawy Patryka Pyzika, zdołała przeważyć szalę zwycięstwa na swoją stronę, doprowadzając do wygranej 25:22.

W trzecim secie „remisowo” było aż do stanu 17:17. Tym razem dobra postawa Adriana Turka (skuteczny atak z prawego skrzydła a następnie punktowa zagrywka) pozwoliła nam odskoczyć na 20:17, następnie „poprawka” na zagrywce w wykonaniu Bartka Dudka i zwycięstwo 25:20.

Kolejny set przebiegał identycznie jak dwa poprzednie. Znów gra „punkt za punkt” do stanu 11:11. To wyraźnie uśpiło czujność naszego zespołu, który w jednym ustawieniu stracił 7 kolejnych punktów, po ostrych floatach w wykonaniu Jakuba Basty. Niestety po tym ciosie nasi zawodnicy już nie podjęli walki, ulegając zdecydowanie 17:25.

W ostatniej odsłonie tego spotkania w naszych Juniorów wstąpił „nowy duch”. Grali bardzo ofiarnie, pewnie i z ogromnym zaangażowaniem, przeprowadzając znakomite akcje środkiem (Bartek Dudek i Hubert Dobek po wystawach Piotrka Margańskiego), świetnie broniąc (Hubert Reczek i Andrzej Wacławczyk). Gdy po serii świetnych zagrywek floatem, tym razem w wykonaniu naszego zawodnika, Bartka Dudka, ze stanu 8:6 zwiększyliśmy prowadzenie do 14:6, nawet trzy kolejne punkty zdobyte przez gości nie zachwiały pewności naszej drużyny na odniesienie zwycięstwa w tym secie i meczu.

W ten sposób tarnowianie ponieśli pierwszą porażkę w tegorocznych rozgrywkach a nasza drużyna zrewanżowała się za przegraną z pierwszej rundy.

GKPS:  MARGAŃSKI Piotr(C), WACŁAWCZYK Andrzej, DOBEK Hubert, RECZEK Bartosz, TUREK Adrian, DUDEK Bartłomiej, RECZEK Hubert(L); DUDA Sebastian, MOTYKA Szymon, PYZIK Patryk, Roman Jakub, GAWRON Tomasz
Trener: Krzysztof  KOZŁOWSKI

Sędziowali: Ł. Przybyłowicz, N. Apola, M. Bąk

Tabelę zobacz tutaj:

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply