Lider pokonany !!!

GKPS – MKS Andrychów 2

3:1 (25:20,19:25,25:21,25:16)

Od sensacyjnego rozstrzygnięcia rozpoczęli udział w Finałach rozgrywek III ligi nasi seniorzy, pokonując za trzy punkty lidera tabeli finałowej, drużynę rezerw MKS Andrychów.

Było to wspaniałe zwycięstwo, poparte dodatkowo znakomitą grą naszego zespołu, pokazaną bardzo licznej grupie gorlickich kibiców, którzy w niedzielny wieczór pojawili się w gorlickiej hali OSiR.

Set pierwszy był bardzo wyrównany. Aż do stanu 17:17 obydwa zespoły grały punkt za punkt, popełniając bardzo mało własnych błędów. Dopiero w końcówce nastąpiły dwa przełamania naszego zespołu: do stanu 20:17, przy zagrywce Piotrka Maniaka a następnie gdy w polu serwisowym przy stanie 22:20 zameldował się Bartosz Szpyrka. Po jego trzech kolejnych serwisach i znakomitej grze pozostałych kolegów na boisku, wygraliśmy seta pierwszego w stosunku 25:20.

Rozpoczęcie drugiego seta w naszym wykonaniu było wręcz fantastyczne. Kolejno notowaliśmy wyniki: 2:0, 4:1, 9:3. Goście jednakże nie zamierzali się podawać, wzmocnili zagrywkę, czym bardzo utrudnili dokładne przyjęcie w naszym zespole, co bardzo szybko przełożyło się na wynik w tej partii. Po chwili notowaliśmy wyniki: 10:7, 11:13, 14:18. Niestety, w tej części seta popełnialiśmy zbyt dużo niewymuszonych błędów, aby nawiązać walkę z dysponującym znakomitymi warunkami fizycznymi przeciwnikami z Andrychowa.

W secie trzecim tylko na początku przeważali zawodnicy MKS-u, obejmując prowadzenie 4:1 a następnie 8:4. Od tej pory nasza drużyna przy świetnej grze zaczęła systematycznie odrabiać straty, doprowadzając do remisów 17:17 i 18:18. I wtedy powtórzyła się sytuacja z seta pierwszego, gdy w tych samych ustawieniach zdobyła po trzy punkty, najpierw doprowadzając do stanu 21:18 a następnie 25:21.

Po zdobyciu punktu z niepokonaną wśród uczestników fazy finałowej drużyną z Andrychowa (w czterech meczach stracili zaledwie jednego seta), nasi zawodnicy poczuli, że mogą sprawić ogromną niespodziankę w postaci zwycięstwa nad liderem.

Ale do tego była potrzebna jeszcze lepsza gra niż w pierwszych trzech setach. Przy zaskoczeniu Gości, nasi siatkarze zagrali w czwartej partii zgodnie z tym założeniem, a więc ZNAKOMICIE pod każdym względem. Dynamiczna zagrywka, świetne przyjęcie, precyzyjne i mocne ataki, szczelny blok (co przy dobrym, odrzucającym od siatki serwisie było ułatwione), fantastyczna gra w obronie a także urozmaicone rozegranie, zaowocowały całkowitą dominacją nad zespołem z Andrychowa, dzięki czemu nasza drużyna odniosła spektakularne zwycięstwo 25:16 (zakończone asem serwisowym kapitana Przemka Nikla) w tym secie i 3:1 w całym meczu.

W tym spotkaniu należy wyróżnić wszystkich zawodników przebywających na boisku, bo tworzyli na nim prawdziwy zespół, siatkarską drużynę z Gorlic.

Brawo, brawo i jeszcze raz brawo !!!.

GKPS:  NIKIEL Przemysław(C), MANIAK Piotr, KRUPCZAK Gniewomir, SZPYRKA Bartosz, DYGOŃ Kamil, BĄK Michał, KASZYK Bartłomiej(L); CZUPIK Paweł, MOTYKA Szymon, Turek Adrian, Dudek Bartłomiej, Roman Jakub
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Sędziowali: M. Olszanecki, T. Bochenek, H. Wojdyła

Tabelę zobacz tutaj:

Galeria z meczu na halogorlice.info:

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply